TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Co powiecie o Lagunie z 1.9DTI jaki sie chipuje ten motor??

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Witam.
Mam zamiar kupic lagune 1.9Dti z 2000r.
Co powiecie o tym aucie i silniku??
W tej cenie mysle ze to dobry wybor gdyz takiego wyposazenia nie dostane w innym aucie w tej cenie i tej klasy.
Jezdzilem taka w 2.0 16V w benzynie i powiem ze calkiem ciekawie sie zachowuje na drodze.
Prosze o wszelkiego rodzaju sugestie i byc moze o opinie uzytkownikow takiego auta.
Pozdrawiam i czekam.
kazda wiadomosc bedzie dla mnie cenna.
Jak wogole jezdzi to auto  bez chipowania??98km i 200Nm nie jest joks wybitnym osiagnieciem.



Offline promax

  • *****
  • 555
Co powiecie o Lagunie z 1.9DTI jaki sie chipuje ten motor??
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Maja, 2005, 00:45:41 »
Miałem sposobność przemieszczać się Laguną 120 kaemów i 270 niutków przy 6 biegowej przekładni-jak na taki potencjał to było straaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasznie wołowate,ale kultura motorku i poziom natężenia odgłosów dochodzących spod maski był przyjemny.
Wujo ma megane 1.9 dti-bodaj 98 kaemów ale to znów mu ryczy,i słabiutkie to jak Astra II 1,7 DTI.I tym i tym można się jedynie przemieszczać -i nic pozatym,przy okazji zapytam co oznacza niebieskie "i" w nomenklaturze Renault?
Jeszcze jedno,system zapłonu bez kluczyka często zapomina się po co wogóle jest i do czego służy,więc czy aby napewno warto??
Autko z kompresorem do dmuchania balonów(bo słabiutkie te sprężareczki) do tego ta karta,chyba nie dla mnie,ale ...
Pozdro
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Co powiecie o Lagunie z 1.9DTI jaki sie chipuje ten motor??
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Maja, 2005, 00:56:00 »
Rocznik 2000 to jeszcze stara buda po liftingu tej nowej nie chce bo to porazka.
Nowa buda od 2001 sie zaczyna nowa.
Kumpel mi mowil ze lepiej chodzi niz A4 TDI 90KM  i mniej pali.
Ale jesli ma to byc zolw to kupie 2.0 16V w benzynie i zaloze instalke IV generacji LPG.Pozdrawiam i czekam na dalsze opinie.

Offline promax

  • *****
  • 555
Co powiecie o Lagunie z 1.9DTI jaki sie chipuje ten motor??
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Maja, 2005, 01:36:05 »
hm,sugeruję zwyczajnie przejechać się Audicą i Renówką.A gadanie kumpli między bajki sobie włóż,sam na własnej skórze przekonaj się i tyle było by bujania w obłokach.Mnie się wydaje że 1.9 TDI jest sprawniejszy i napewno sporo mniej awaryjny.Pozatym może ktoś na forum się wypowie w kontekście parametrów obu bolidów.
PS. nie polecam przerabiania samochodu na gazior,na koniec roku z ceną polifka ma być niezły error
Pozdro
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Co powiecie o Lagunie z 1.9DTI jaki sie chipuje ten motor??
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Maja, 2005, 02:30:02 »
Mowie o A4 90PS to ze 110Ps bedzie lepszy nie mam watpliowsci.Jezdzielm octavia z tym motorem i mi sie podobalo-ale mysle ze octavia to dla kapeluszy i dlatego nie biore jej pod uwage no chyba ze L&K ale to juz inny przedzial cenowy - a nie chce az tak inwestowac w auto..Poza tym DTI sa to wytrzymale jednostki i malo klopotliwe.
Problem tez w tym ze nie mam gdzie pojezdzic taka 1.9 DTI.
NIby dlaczego nie polecasz przerabiania aut na LPG??
Co roku skacza ceny na zime a pozniej spadaja.
Zreszta jak gaz pojdzie w gore to i ON i PB podzie wiec i tak bedzie to oplacalne.
Wszedzie jest tak na swiecie ze LPG nie przekracza 50& ceny innych paliw wiec spoko o to sie nie martwie.
Juz byl gaz po 2.0-2.1 a teraz znowu 1.7 ale za to PB 4.09 - to jest porazka dopiero:).
Prosze o konkrety

Offline promax

  • *****
  • 555
Co powiecie o Lagunie z 1.9DTI jaki sie chipuje ten motor??
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Maja, 2005, 11:17:32 »
Poczytaj sobie stary co MF planuje z akcyzą na gazior pod koniec roku...
Bądz co bądz to Polska,żyjemy tu już parę wiosenek w tej rzeczywistości  i w zasadzie nie powinno Nas to tak dziwić :(
Zdziwiony to ja będę jjeśli przez miesiąc nie dotrze do mnie żadna negatywna wiadomość z tamtych okolic
A pozatym przyjemność z jazdy dieslem i niewielki koszt wirusa który ową przyjemność potrafi Nam zwiększyć  jest atutem nie do przebicia przez benzyniaczka,nawet 2 litrową 140 konną jednostkę.To nie ten moment obrotowy,,nie ta elastyczność i nie to spalanie.
A zdaje się że diesle są trwalsze i lepiej trzymają cenę
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Co powiecie o Lagunie z 1.9DTI jaki sie chipuje ten motor??
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Maja, 2005, 11:39:09 »
To ze diesle chodzi fajnie to ja wiem.
Ale chodzi rowniez o cene auta gdyz nie chce wkladac zbyt duzo kasy w auto.
W tych pieniadzach jakie bede wstanie wydac - jakies 35tysiecy nie kupie fajnego diesla.
Chodzi mi rowniez o to  zeby auto mialo 2jke na poczatku rocznika - zeby to nie byl stary wytluczony trup.
Myslalem o Borze albo A3 ale a 3 odpada bo jest za male a bora no nie jest zla ale Laguna bardziej mi sie podoba - tylko kurde ten diesel w Lagunie:(.
Jezdzielem DCI 120PS to ten silniczek juz lata ale niestety nie mialem okazji pojezdzic 1.9 DTI.
NOi laguna jest wieksza i ma lepszy wypas w standardzie i mi osobiscie sie podoba(mowie o wersji po lifcie).
Nie mialem nigdy auta francuzkiego ale mam ziomka ktory lagunami jezdzil i bardzo sobie chwalil nie mowi o nowym modelu w rocznikach 2001-2002 bo byly bardzo awaryjne.
Pozdrawiam i czekam na reposty:)
W ostateczności moze skusze sie na golfa ale jakos mnie nie kreci no chyba ze bedzie fajnie wypasiony z climatronickiem itd.
Jesli chodzi o golfa i bore to prosze napiszcie czy bac sie egzemplazy wyprodukowanych w polsce??
Bo z tego co gdzies czytalem to w ktorys latach byly klepane u nas.
Mozecie tez sugerowac co w tej cenie fajnego warto kupic w TDI ofcors:)
Bedzie to moje pierwsz TDI noi pewnie wirusek po zakupie:).

Co powiecie o Lagunie z 1.9DTI jaki sie chipuje ten motor??
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Maja, 2005, 12:47:40 »
Cytat: "borkomar"
To ze diesle chodzi fajnie to ja wiem.
Ale chodzi rowniez o cene auta gdyz nie chce wkladac zbyt duzo kasy w auto.
W tych pieniadzach jakie bede wstanie wydac - jakies 35tysiecy nie kupie fajnego diesla.
Chodzi mi rowniez o to  zeby auto mialo 2jke na poczatku rocznika - zeby to nie byl stary wytluczony trup.
Myslalem o Borze albo A3 ale a 3 odpada bo jest za male a bora no nie jest zla ale Laguna bardziej mi sie podoba - tylko kurde ten diesel w Lagunie:(.
Jezdzielem DCI 120PS to ten silniczek juz lata ale niestety nie mialem okazji pojezdzic 1.9 DTI.
NOi laguna jest wieksza i ma lepszy wypas w standardzie i mi osobiscie sie podoba(mowie o wersji po lifcie).
Nie mialem nigdy auta francuzkiego ale mam ziomka ktory lagunami jezdzil i bardzo sobie chwalil nie mowi o nowym modelu w rocznikach 2001-2002 bo byly bardzo awaryjne.
Pozdrawiam i czekam na reposty:)
W ostateczności moze skusze sie na golfa ale jakos mnie nie kreci no chyba ze bedzie fajnie wypasiony z climatronickiem itd - moze seat chociaz juz mniej chetnie(toledo albo Leonik).
Jesli chodzi o golfa i bore to prosze napiszcie czy bac sie egzemplazy wyprodukowanych w polsce??
Bo z tego co gdzies czytalem to w ktorys latach byly klepane u nas.
Mozecie tez sugerowac co w tej cenie fajnego warto kupic w TDI ofcors:)
Bedzie to moje pierwsz TDI noi pewnie wirusek po zakupie:).

POwiem ze chyba ciezko bede mial sobie dogodzic gdyz poruszam sie Toyota camry 3.0V6 model 96-001.
Ale chce troszke mniejsze auto gdyz nie potrzebuje az takiej Karocy:)

Offline promax

  • *****
  • 555
Co powiecie o Lagunie z 1.9DTI jaki sie chipuje ten motor??
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Maja, 2005, 12:57:00 »
Stary.Bore to ja mam TDI 115 kucyków zwirusowaną na 139-momencik na 364,(da się jeszcze więcej)
Już w serii śmiga o wiele lepiej niż Laguna 120 KM,dużo dużo więcej mocy u dołu,skrzynia też szóstka,oponki w serii 205/55 16 cali,ładnie się trzyma,choć nieco twarda.
W środku ładnie ale ciasno,pozatym podobno jest mały popyt na Bory wśród Panów lubiących się opiekować cudzymi samochodzikami.A za 35 koła kupisz taką z 2001-pytaj o silnik AJM i lepsze
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Co powiecie o Lagunie z 1.9DTI jaki sie chipuje ten motor??
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Maja, 2005, 15:28:44 »
Hmm a jak spalanko??
AJM tzn ten 115PS??
Jestem poczatkujacy w temacie niemieckich aut dlatego pytam.
Z tego co mi koledzy radzili z innego forum to albo brac 110ps albo 130PS ale to juz pewnie inna kwota co do 115PS sceptycznie podchodzili - niby to pierwsza pompka itd.
Ze najmniej klopotliwym silnikiem jest wlasnie 110ps noi wiadomo juz pozniej dopracowana pompka 130PS.
A jak to jest ze skrzynka 5-cio biegowa??Moze byc klopot ze znalezieniem w dobrej cenie takie z 6scioma biegami.

Co powiecie o Lagunie z 1.9DTI jaki sie chipuje ten motor??
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Maja, 2005, 15:33:17 »
I nie przesadzaj ze spokojnie kupie pewne auto w tej cenie z tego roku.
Po dwoch dzwonach to pewnie tak.Chce miec autko na jakies 2  -  3lata no chyba ze bedzie sie fajnie latalo to ozstanie a drugie sie kupi jak beda fundusze kiedys tam:)moze:)

Offline promax

  • *****
  • 555
Co powiecie o Lagunie z 1.9DTI jaki sie chipuje ten motor??
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Maja, 2005, 19:39:22 »
WIęc mam już drugą Bore 115(wprawdzie druga miałabyć już  130 konna ale...) i powiem że nie mam zastrzeżeń,pomiędzy 130 różni się głównie sprężarką a jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej to pytaj Piro.Obydwa silniki mają 310 Nm momentu obrotowego z tym że 130 kręci się wyżej.Pozatym gdyby była awaryjna to nie produkowaliby takiej jednostki przez 4 lata i nie wzmacnialiby jej (moment obrotowy).Kolejny raz ktoś pierdzieli jakieś herezje nie mając pojęcia o stanie rzeczy.(90-tka też powinna być awaryjna bo to pierwszy silnik na pompie VP-37 a 110-tka też bo to pierwszy TDI ze zmienną geometrią idąć torem myślenia Twoich kumpli.
A właśnie,jest też 115 AJM z momentem 285 Nm,.Istotne jest że przyjemniej się jeździ autkiem z momencikiem 310(115 i 130) niżeli 235(110).Świetna reakcja na zmianę położenia pedału gazu.Z tego co mi wiadomo wszystkie 115 i 130 z momentem 310 Nm mają już wzmocnione skrzynie 6-cio biegowe,jeśli chcesz chipować to zdecydowanie lepiej mieć taką.Pozatym jadąc 100 kaemów na 6-tce masz dopiero 1900 obr/min.Spalanko -średnio około 6.W końcu to TDI
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Co powiecie o Lagunie z 1.9DTI jaki sie chipuje ten motor??
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Maja, 2005, 20:07:45 »
Hmmm takie fakty podano mi forum audi AKP czy jakos tak wiec tym sie podpieram.
Czyli z tego co widze kazdy mowi zupelnie co innego i kazdy jest fachowcem:).
Ze 110 mozna zrobic 135-140ps i 300Nm za 1500-2000zl wirusik i taniej w zakupie.No nie wiem ale jak bedziesz mial jeszcze jakies konkrety to pisz bo ja jak wspomnialem zaczynam dopiro drazyc te sprawe.
Apropo jak bedziesz mial jakas bore z 6ska skrzynia i 115-130PS z 2001 za 35000 w supers tanie to chetnie sie zainteresuje:)Pozdrawiam

Offline promax

  • *****
  • 555
Co powiecie o Lagunie z 1.9DTI jaki sie chipuje ten motor??
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Maja, 2005, 20:15:56 »
Polecam popatrzec na niemieckich stronkach ,masz niebite,serwisowane i dobrze wypasione za około 35000,trzeba tylko cierpliwości.Linka tu nie mam
Przy okazji - 110 przekręcona na 140 i 300 Nm to juz pojazd Jamesa Bonda-zasłona dymna z każdym tysiączkiem coraz większa...
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Co powiecie o Lagunie z 1.9DTI jaki sie chipuje ten motor??
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Maja, 2005, 20:20:55 »
:)  sa firmy ktore daja gwarancje na to ze dymic nie bedzie - wiec zewsze mozna sie do nich udac - mowie o np Godula Motor Sport dostaje sie tydzien na testy noi warunkiem jest niedymiace auta z tymi parametrami.
Mowisz chyba o kwocie 35000 + oplaty to sie zgodze no albo takie co maja juz z 200 tysi na szafie.