TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

problem z policją

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

problem z policją
« dnia: 17 Stycznia, 2009, 13:57:55 »
Witam!!!Sprawa wygląda tak 24pazdziernika mialem stluczke nie z mojej winy bylo dwuch sprawców (jeden zwalal wine na drugiego) przyjechala policja i oświatczyła że sprawa trafi do sądu grockiego  >:( a czas oczekiwania to 8 mieśięcy dalem audice do zrobienia.Za naprawe zapłaciłem 15000zł (robiłem w ASO AUDI chcialem mieć dobrze zrobione) wziełem rzeczoznawce i mam wszystko udokumetowane.Do dnia dzisiejszego nie zostało NIC zrobione przez policje nawet protokuł ze zdarzenia a minelo juz 3 miesiące.Do drogówki jezdzilem z 5 razy i nic rozmawialem z policjantem który prowadzil sprawe i obiecal zrobiż to przed nowym rokiem ;) i oczywiście nic nie zrobił.dzisiaj rano byłem znów na komędzie i miałem sie spotkać z tym kolesiem ale dyzurny mnie poinformował że pan sobie poszedl na L4 na 22 dni!!!!!!!!!!!!i prawdopodobnie przejdzie na emeryture po L4.Panowie juz sił nie mam do nich poradzcie co mam zrobić czy oni mają jakieś termin do złorzenia wniosku do sądu grockiego czy robią to kiedy chcą?PROSZE O POMOC



Offline promax

  • *****
  • 555
Odp: problem z policją
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Stycznia, 2009, 18:38:42 »
Możesz złożyć skarge na bezczynność na danego funkcjonariusza i komisariatu w samym komisariacie (mają obowiązek podać to wyżej) oraz na komendzie (dla pewności) której ten komisariat podlega
Opisz całą sytuacje w miare czytelnie ze słownikiem ortograficznym i ZŁÓŻ je w obu instytucjach tj komisariacie i KOMENDZIE ;)) ,pozdro
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Odp: problem z policją
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Stycznia, 2009, 20:48:05 »
Policja nie ma tu nic do rzeczy oni zakończyli sprawę przekazując ją do Sądu - policja nie wskaże ci sprawcy musi to zrobić sąd. Podejrzewam że policjant ustalił sprawcę , który nie przyznaje się do winy i na niego skierował wniosek do sadu. Ty powinieneś ustalić gdzie ten wskazany sprawca ma OC i zgłosić szkodę do jego firmy, jeżeli faktycznie ma być dwóch sprawców to do dwóch firm (musisz ustalić wtedy gdzie ma OC drugi sprawca). Firma czy firmy ubezpieczeniowe podejmą wtedy likwidację szkody - szkoda tylko że naprawiłeś samochód przed oględzinami rzeczoznawcy z firmy ubezpieczeniowej ( mogą zakwestionować zakres i koszty naprawy). Swoja drogą policjant na miejscu zdarzenia powinien cię poinformować o zgłoszeniu szkody do ubezpieczyciela - w ostateczności twój ubezpieczyciel gdzie masz OC mógł przyjąć szkodę , zrobić oględziny a po ustaleniu sprawcy przesłać akta do jego ubezpieczyciela. A jeszcze jedno, policjant nie może ci dać protokołu z kolizji - ochrona danych osobowych, powinien cie tylko podać numer polisy i firmę ubezpieczeniową sprawcy. To firma ubezpieczeniowa zwracając się na odpowiednim wniosku (o udostępnienie danych osobowych) otrzyma notatkę urzędową z kolizji.

Odp: problem z policją
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Stycznia, 2009, 21:32:49 »
Kolego czytaj ze zrozumieniem policja jeszcze nie przesłała sprawy do sądu!!!Wiem że nie dostane protokołu bo nie jest ustalony sprawca zresztą nawet protokołu jeszcze nie ma!!!Mam nr polisy obydwu sprawców ale co z tego???A jeśli chodzi o naprawe to dzwoniłem do obydwu ubezpieczalni i powiedzieli zebym sie zglosil do nich jesli bedzie ustalony sprawca wiec wziełem rzeczoznawce ktorego opinia jest wazna przed sadem on spisał wszystkie szkody i je wycenił.

Offline promax

  • *****
  • 555
Odp: problem z policją
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Stycznia, 2009, 08:38:39 »
Jaja jak berety,mam nadzieje że sprawcy to nie znajomi policjantów ,myśle że jak złożysz skarge to zacznie się dziać,powodzenia
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Offline KDX

  • ****
  • 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • było: TOLEDO AFN, PASSAT AFN, jest: SUPERB AWX
Odp: problem z policją
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Stycznia, 2009, 19:28:24 »
Promax dobrze mówi. Co więcej jak będziesz składał skargi to miej przy sobie dwa egzemplarze - jeden zostawiasz policjantom, a drugi - po przybiciu na nim pieczątki przyjmującego (tzw. prezentata) - w tym przypadku komisariatu i komendy (tak się umówmy)- bierzesz ze sobą. Domagaj się czytelnego podpisu przyjmujących funkcjonariuszy i zapisz ich numery służbowe (numery identyfikacyjne policjanta).

Powodzenia i pozdrawiam.
K.

Odp: problem z policją
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Stycznia, 2009, 21:19:48 »
Jak widomo koleśiostwo w policji jest powszechne(mam nadzieje ze nie w moim przypadku) no ale mam madzieje ze sprawa ruszy bo dotarłem do policjata(znajomy znajomego) ktory obiecał mi ze sprawe popchnie do przodu czyli wysle dokumety do sadu grockiego.Szczyt szczytow ze trzeba to tak zalatwiac >:( >:( >:(

Offline Remek

  • **
  • 108
  • Płeć: Mężczyzna
  • 1.9 TDi 110KM AFN (sprzedam)
Odp: problem z policją
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Stycznia, 2009, 00:56:55 »
To teraz pozostaje wierzyc ze masz mocniejszych znajomych niz przeciwnik;).
Swoją droga to na serio parodia ze trzeba uciekac sie do takich chwytów...:(
Ludzie... to nie wiedzą jaka siła drzemie w Dieslach...

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: problem z policją
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Stycznia, 2009, 08:57:55 »
Możesz złożyć skarge na bezczynność na danego funkcjonariusza i komisariatu w samym komisariacie (mają obowiązek podać to wyżej) oraz na komendzie (dla pewności) której ten komisariat podlega
Opisz całą sytuacje w miare czytelnie ze słownikiem ortograficznym i ZŁÓŻ je w obu instytucjach tj komisariacie i KOMENDZIE ;)) ,pozdro
Ja też bym pociągnął w to psiarstwo z grubej rury (znaczy się jak opisano powyżej) ale... skoro już ruszyłeś to "swoimi" kanałami to teraz mogłoby to być bardzo źle odebrane i narobiłbyś bigosu większego niż już jest...
Trzeba było od razu skargę pier....ć !!! Bo psiarstwo w pióra obrosło i siedzi na dupach odliczając dni do emerytury...

Offline dssn

  • *****
  • 559
    • http://www.terpior.prv.pl
Odp: problem z policją
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Stycznia, 2009, 17:24:24 »
policja na złożenie sprawy do sądu ma rok, sąd na rozpatrzenie wniosku też ma rok ;)

protokół pokolizyjny powinien być sporządzony nawet jeżeli na miejscu nie został określony sprawca wypadku, protokół musi istnieć z zaistniałej sytuacji, bo jezeli nie ma protokołu to nie ma wydarzenia
O