TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

A6 C6 2,7 TDI BPP - kopci i szarpie - pomocy

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fallen_cowboy

A6 C6 2,7 TDI BPP - kopci i szarpie - pomocy
« dnia: 21 Stycznia, 2020, 08:55:39 »
Witajcie,
mam nadzieję, że mi tutaj pomożecie :) mechanicy wyciągnęli ze mnie sporo gotówki. nie wiem gdzie już szukać pomocy.

Wcześniej tylko po rozgrzaniu i to czasami auto kopciło na niebiesko do tego szarpanie/czkawka przy obrotach 1600-1800 , później już płynnie.
Od paru dni jakoś tak po zmianie oleju, auto kopci już cały czas jak tylko się rozgrzeje lekko .
Wtryskiwacze wymienione, zakodowane (brałem z auta kolegi gdzie byłem pewien , że jeździły poprawnie) , wymienione podkładki miedziane na nich + oringi. Wtryski z tego samego silnika.
No i kopci dalej i szarpie jak jadę równo przy obrotach 1600-1800 (czasami niżej nawet).

auto kupiłem w Berlinie osobiście, DPF niby na miejscu jest w VCDS w blokach 100-107 jest widoczny i odczyty z niego są.

po wymianie wtryskiwaczy mechanik obstawia teraz turbo  (dmucha 2,5 bara) ,a od strony dolotu dosłownie pare kropel oleju przy wirniku.
inny mechanik obstawia DPF .

Wcześniej przed zmianą wtryskiwaczy olej na bagnecie nieznacznie rósł - około 100-150 ml na 500 km .

odpala na strzał
jedynie co dziwne , że na postoju jak przygazuje to przy schodzeniu do obrotów jałowych zatrzęsie budą całą.

gdzie szukać problemu? co sprawdzić ?



adrian2221

Odp: A6 C6 2,7 TDI BPP - kopci i szarpie - pomocy
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Lutego, 2021, 10:57:28 »
Szkoda , że w tym wątku nie ma dużej dyskusji. To naprawdę jest bardzo źle.