TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Drgania silnika i nadwozia po chipie

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pawelku1999

Drgania silnika i nadwozia po chipie
« dnia: 12 Lutego, 2020, 19:07:41 »
Witam, mam następujący problem ze swoim A4 B5 1.9TDI QUATTRO AVG z 1999r. Niedawno oddałem autko na chipa do tunera którego polecali mi znajomi, miał bardzo dobre opinie na internecie. Po wstępnej diagnozie i jeździe na hamowni okazało się, że był już kiedyś chipowany na 128KM, zapytał czy zostawiamy tak jak jest czy jeszcze troszkę podciągamy bo silnik w dobrej kondycji więc czemu nie? Po kilku godzinach odebrałem autko, podczas jazdy próbnej zorientowałem się, że przy mocniejszym dodaniu gazu w zakresie 2100-2300 obr. występują drgania silnika i nadwozia, zadzwoniłem do niego poprawił (zdjął trochę momentu) dalej nie pomogło, o co chodzi ? Drgania nie występują jeśli daję delikatniej gazu, po przekroczeniu tego pułapu obrotów mogę wciskać buta do końca i drgania nie występują. Tuner mówił, że jest to "przeładowanie". Jak temu zaradzić? Dodam, że około miesiąc temu wymieniłem tarczę sprzęgła i łożysko oporowe, dwumasa została stara bo nie miała nawet najmniejszego luzu.



pinczer20

Odp: Drgania silnika i nadwozia po chipie
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Stycznia, 2021, 22:03:49 »
mam dokladnie ten sam problem co Ty, lecz w zakresie 1900 - 2300, i z tego co mowil tuner ze moga to byc sprezynki na dwumasie :D ale cos mi sie wierzyc nie chcialo ale wymienilem dwumas kpl. i jest to samo