TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

migająca lampka świec żarowych podczas jazdy w 1.9 TDI 97

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jo

Witam,
proszę o informację na temat migającej lampki świec żarowych podczas jazdy w 1.9 TDI 97. Jaka jest przyczyna?
Pozdrawiam
Jacek



migająca lampka świec żarowych podczas jazdy w 1.9 TDI 97
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Maja, 2005, 13:16:04 »
masz jakis błąd w kompie czyli czeka cie  diagnostyka vag
color=red]M[/color]aster's Tuning oddział Katowice

www.tdituning.pl

Kupię nowe lub używane wtryski ALH.
Sprzedam głowice VP 11 i 12mm.


194KM / 400Nm z 90tki :D

migająca lampka świec żarowych podczas jazdy w 1.9 TDI 97
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Listopada, 2005, 22:31:59 »
Witam!

Mialem ten sam problem,vag mi nic niepokazalo! ale majster mi powiedzal ze mam wymienic czujnik przy pedale hamulca! wymienilem i jest OK ! ztego co pamietam to sa dwa rozne 2 pinowe i 4 pinowe! ale dokladnie teraz niepamietam! koszta tez niezaduze okolo 20 € ( auto passat 110 AFN 97)
pozdrawiam!

migająca lampka świec żarowych podczas jazdy w 1.9 TDI 97
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Listopada, 2005, 21:50:45 »
tak jak kolega wyzej pisze przyczyna moze byc nawet czujnik stopu albo zarowka . ja mialem podobny problem lecz przyczyna byl przepalony bepiecznik ktory sie zjaral gdy majtrowalem przy instalacji radiowej . rozwiazaniem tego problemu bylo podlaczenie samochodu do kompa i wykasowanie "starych bledow"

migająca lampka świec żarowych podczas jazdy w 1.9 TDI 97
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Listopada, 2005, 10:29:42 »
Ja miałem podobny objaw kiedy wymienilem jedna siwece żarową i jak sie okazlo mechnik zalozył o innej ciepłocie niż pozostałe. Trzebab było zmienić siwece i wykjasować błąd.

Offline Jo

migająca lampka świec żarowych podczas jazdy w 1.9 TDI 97
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Listopada, 2005, 12:19:17 »
Dziekuję wszystkim za podpowiedzi.
Pozdrawiam
Jacek

Offline Cywa

  • *
  • 9
  • Płeć: Mężczyzna
migająca lampka świec żarowych podczas jazdy w 1.9 TDI 97
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Listopada, 2005, 18:11:25 »
Jest wiele możliwości. Slinik pracuje na takich ustawieniach, że z rury wydechowej wydostają się spaliny przekraczające dopuszczalne normy i dodatkowo grozi to uszkodzeniem katalizatora. Kwestia jest taka co powoduje taką pracę silnika. To właśnie jest diagnostyka OBD2 lub zwana EOBD (zależnie od kontynentu). Natomiast w koncernie VW dodatkowa (podobnie jak to robią inni producenci) w przypadku niesprawności różnych ważnych podzespołów (ABS, AIRbagi, itp) pojazd komunikuje się z kierowcą w taki sposób. Ostatnio jeździłem, żyjąc w błogiej nieświadomości, 2 dni bez świateł stopu w skodzie octavi SDI, bo terminy w stacji obsługi tak się ułożyły  :evil: . A sądziłem, że coś niedobrego dzieje się z silnikiem. Nawet policjanci jadący za mną (2 radiowozy przez kilka świateł) nie poinformowali mnie, że jade bez stopów. Może to i dobrze bo przynajmniej kilka złotych nie wywędrowało mi z kieszeni.
Ford Focus Kombi MK-I 1,8 TDCi 100KM

migająca lampka świec żarowych podczas jazdy w 1.9 TDI 97
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Września, 2006, 22:35:45 »
koledzy ja tez mam taki sam problem i nadal nie wiem co moze byc przyczyna podsajcie kilka trafnych typow na takie objawy mnie nawet gasl silnik i nie mial wolnych obrow a raz mrugaly swiece ale autko jechalo ok. pomozcie co moze byc

Offline Cywa

  • *
  • 9
  • Płeć: Mężczyzna
migająca lampka świec żarowych podczas jazdy w 1.9 TDI 97
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Września, 2006, 13:23:41 »
Dokładnie to mogą tobie w servisie ASO danej marki powiedzieć lub ktoś kto ma tester diagnostyczy czytający kody danej marki. Natomiast my możemy jedynie przypuszczać co może być. Układy diagnostyczne są na tyle skomplikowane i mają szerokie zastosowanie w diagnozowaniu stanu pojazdu, że nie sposób dać właściwej i trafnej odpowiedzi.
Ford Focus Kombi MK-I 1,8 TDCi 100KM

Offline Jo

Odp: migająca lampka świec żarowych podczas jazdy w 1.9 TDI 97
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Kwietnia, 2007, 13:54:07 »
Panowie, witam ponownie,
jestem autorem prośby o pomoc z migającą lampką.
Widze, że przyczyn może być wiele. Jeszcze raz dziękuję. Piszę ponieważ minęło sporo czasu od pojawienia sie mojego problemu i mam ciekawą historię.
Walczyłem, walczyłem i walczyłem z tą lampką. Odwiedziłem serwis VW. Panowie pewni swych umiejętności przed wykonaniem testów obdarzyli mnie wieloma ciekawymi teoriami, które sugerowały "wielki drobiazg" (nawet uśmiechali się troszeczkę myśląc, że nie potafię wymienić bezpiecznika, czujnika, czy jakiejś żaróweczki).  Wykonali testy (przypomnę, że silnik cały czas pracował poprawniwnie, żadnych dziwnych sytuacji, tylko ta lampka). Po diagnostyce (a napocili sie troszkę) usłyszałem: "Jest problem z pompą, pompa jest Bosch'a i musi Pan udać się do serwisu Bosch'a" (dodam, że w innym mieście) - już nie byli tacy weseli i pewni siebie. Nie potrafili zrozumieć, dlaczego sygnał pochodzi z pompy skoro silnik pracuje i pracował wzorowo. Załamany perspektywą wymiany pompy poprosiłem o adres serwisu Bosch'a (zdziwiłem się, że serwis VW odsyła mnie z ich samochodem do innego serwisu). W związku z tym, że lubię szukać odpowiedzi oraz nie ukrywam, także odległością do serwisu Bosch'a - wynosiła 100km, zacząłem się zastanawiać nad tą dobrze pracującą pompą. Nie znam budowy pompy ale jeśli dobrze pracowała pozostały dwa aspekty:
1. Elementy uszczelniające pompy - co wiązałoby się z rozebraniem (po co jęśli pracuje normalnie)
2. Paliwo ???
Pierwszy powód w przyczyn ekonomicznych pozostawiłem na przyszłość ale pozostał drugi.
Dodam, że nigdy nie tankuję dziwnego pochodzenia ropy. Tylko w "renomowanych" stacjach. Omijam także stacje w małych miasteczkach. Więc co mi pozostało?
Samochód zalany był paliwem Shell'a i UWAGA dolałem tzw.uszlachetniacz. Po ok. 3km lampka przestała migać - cała sytuacja była bardzo dziwna, a ja po wielu próbach rozwiązania problemu, nie wiedziałem co tak naprawdę z moich działań pomogło. To jednak nie był koniec historii.
Po około sześciu miesiącach (tankowanie zwykłego ON na stacji Shell bez przerwy i jednego wyjątku) lampka zaczęła migotać. Co ciekawe tuż po tankowaniu na stacji. Nauczony wcześniejszą sytuacją dolałem uszlachetniacz do zbiornika i to samo po 3km lampka przestała migotać.
Nie znam się na testach VAG i tej całej reszcie gadania. Nie wiem, czy lampka może być jednocześnie czujnikiem jakości paliwa, czy nie (choć serwis stawiał na problemy z pompą - jest w tym związek). Jednak dziękuję za taki serwis, gdyby nie zwykły rozsądek cała operacja kosztowałby nie małe pieniądze.
Nie chcę takżę napędzać koła reklamy dla punktów z takim, czy innym paliwem. Może to tylko zła jakość paliwa, która oczywiście powinna być na dobrym poziomie ale w naszym pięknym kraju wszystko jest możliwe.
Od ponad roku poruszam moje auto paliwem BP Ultimate (podobno gwarantują przjazd cysterny z rafinerii do stacji) i nie mam już problemów z migającą lampką.
P.S.Znajomy ma duży brytyjski samochód, który wyposażony jest w czujnik jakości paliwa (dokładnie zawartości wody) włącza się bardzo często, przestał nawet na to reagować.
Pozdrwiam wszyskich
Jacek 

Offline KDX

  • ****
  • 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • było: TOLEDO AFN, PASSAT AFN, jest: SUPERB AWX
Odp: migająca lampka świec żarowych podczas jazdy w 1.9 TDI 97
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Kwietnia, 2007, 16:36:12 »
Witam,

Możesz powiedzieć co to dokładnie za auto, który z modeli VAG?

Pozdrawiam!
Krzysztof

Offline Jo

Odp: migająca lampka świec żarowych podczas jazdy w 1.9 TDI 97
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Kwietnia, 2007, 20:32:56 »
Witam,
oczywiście: VW Golf III 1.9 TDI 1997 137.000km silnik AHU.
Pozdrawiam
Jacek

Mariusz

Odp: migająca lampka świec żarowych podczas jazdy w 1.9 TDI 97
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Stycznia, 2017, 19:47:35 »
cześć,

chciałem dodać moje doświadczenie z mrugająca spiralką
u mnie powodem był słaby akumulator
co ciekawe po naładowaniu przestała mrugać dopiero po kilku minutach pracy silnika


Mariusz