TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Kolejny ciekawy przypadek 90KM AGR

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mi2

Kolejny ciekawy przypadek 90KM AGR
« dnia: 31 Maja, 2005, 14:30:26 »
Do przedstawionych poniżej komplikacji dorzucę i swoją. Octavia AGR 90KM po przepływomierzu i zaworze sterującym montowanym na ścianie grodziowej, przebieg 105 tys. Po około 100 tys. pojawił się objaw wyraźnego braku mocy oraz co jest również do zaobserwowania, lecz nie zawsze nierównomiernej pracy silnika na wolnych obrotach. Najwierniej objaw ten można odnieść do pracy silnika wolnossącego i rytmicznych szarpnięciach na wolnych obrotach. Ponadto podczas jazdy po wcisnięciu gazu w podłogę samochód zbiera się strasznie powoli z niesamowitym wysiłkiem. Po wizycie w ASO i braku jakichkolwiek negatywnych wskazań VAG poprosiłem o wymianę filtra paliwa, lecz kompletnie nic to nie pomogło. Byłbym wdzięczny za podanie argumentów, których mogę użyć podczas kolejnej wizyty w ASO.



Offline lolo

Kolejny ciekawy przypadek 90KM AGR
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Maja, 2005, 16:24:09 »
wiec w twoim przypadku byl to przeplywomierz i zawor sterujacy? wymieniles to juz czy jeszcze nie?

Offline Mi2

Re: Kolejny ciekawy przypadek 90KM AGR
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Maja, 2005, 17:24:14 »
Cytat: "lolo"
wiec w twoim przypadku byl to przeplywomierz i zawor sterujacy? wymieniles to juz czy jeszcze nie?


Przepływomierz i zawór wymieniłem po ok. 80 tys. a objawy, które opisuję pojawiły sie niedawno przy przebiegu ok. 100 tys. Oczywiście po 90 tys. był wymieniony kompletny rozrząd a filtr powietrza po przygodach z przepływomierzem wymieniam co 10 tys. Zachodzę w głowę co się dzieje i gdzie po pomoc?

Offline lolo

Re: Kolejny ciekawy przypadek 90KM AGR
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Maja, 2005, 17:50:14 »
wiesz moje umnie objawy podobnie sie przedstawiaja i komp w ASO nic nie dal, wiec mysle ze mamy ten sam problem. ale ja sie nie poddaj jak cos to bede pisal czy problem rozwiazalem. :D albo czekal na ciebie o ile bedziesz pierwszy :D

Offline Jo

Re: Kolejny ciekawy przypadek 90KM AGR
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Czerwca, 2005, 13:11:18 »
Witam,
nie jestem mechanikiem ale miałem podobne objawy w moim golfie 1.9TDI. Za filtrem powietrza jest taki mały zaworek. Podobno steruje ciśnieniem powietrza. Podawał za wiele komputer odcinał moc. Po wielu tygodniach poszukiwań przyczyn i testów okazało się, że ten właśnie zaworek nie jest czysty. Wyjąłem przeczyściłem czymś na bazie spirytusu pod ciśnieniem i moc powróciła. W najgorszym przypdku należy go wymienić.
Pozdrawiam
Jacek