TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Tuning TDI 1,9 101 KM

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tuning TDI 1,9 101 KM
« dnia: 02 Czerwca, 2005, 11:34:52 »
Witam,

Zastanwiam się nad tuningiem tego silnika w Passacie. Czy mogłby ktoś się podzielić swoimi wrażeniami. Mam też pewną obawę w zwiażku z przebiegiem 160 tys km, czego się powinnem obawiać poza sprzęgłem? Czy na sprzęgło trzeba uważać głownie w momentach ruszania i zmiany biegów czy rónież po załączniu w przypadku tuningu bedzie mocno obciążone?.

--------------
sgrzesiak



Tuning TDI 1,9 101 KM
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Czerwca, 2005, 13:55:28 »
160tys to niewielki przebieg jak na diesela. Jeżeli wszystko z silnikiem jest oki (co można sprawdzić dokłądnie diagnozując) to można swobodnie czipować :) Możesz oczekiwać do 140KM. Program można zrobić tak żeby zminimalizować problemy ze sprzęgłem.
color=red]M[/color]aster's Tuning oddział Katowice

www.tdituning.pl

Kupię nowe lub używane wtryski ALH.
Sprzedam głowice VP 11 i 12mm.


194KM / 400Nm z 90tki :D

Tuning TDI 1,9 101 KM
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Czerwca, 2005, 15:13:51 »
Dzięki za info. A ile takie silniki wytrzymują srednio przebiegu z chiptuningiem i bez zakladajac że nie sa katowane ani zaniedbyewane? Mam jeszcze pytanko jako że od niedawna jestem właścicielem tego samochodu jak wyglada sprawa z olejami, wlsnie sie dowiedzialem przegladajac forum że do silnikó z PD trzeba specyjalne oleje spelniajace norme VW 505.01, dotychczas jezdzilem poprzedniem samochodem na Mobile 5W50 i sie troche do niego "przywiązalem" czy Mobil robi jakies oleje które spelniaja ta norme, lub co ewentualnie jest warte uwagi (pewnei uslysze ze Motul - tylko ta cena i gdzie go kupic)?
__________
pozdrawiam
sgrzesiak

Tuning TDI 1,9 101 KM
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Czerwca, 2005, 15:33:32 »
Ja osobiście nie słyszałem żeby któryś z chipowanych TDI "umarł" tak więc wniosek że wytrzymują bardzo wiele  :)

Ja polecam Motula 505.01, mam go w ciągłej sprzedaży. Oczywiście możesz zalać również Mobila który spełnia 505.01 lub jakikolwiek inny 505.01.
color=red]M[/color]aster's Tuning oddział Katowice

www.tdituning.pl

Kupię nowe lub używane wtryski ALH.
Sprzedam głowice VP 11 i 12mm.


194KM / 400Nm z 90tki :D

Tuning TDI 1,9 101 KM
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Czerwca, 2005, 11:57:08 »
No dzisiaj zakupilem Motula do swojego silnika u Bełtowskiego. Z tego co obdzwonilem wszedzie w Krakowie jest po 250. A do Ciebie troszke za daleko zeby po olej jechac. Moglbys mi podac na priva jakie by byly koszty chipowania u Ciebie?
__________
pozdrawiam
sgrzesiak