TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Zmiana licznika

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zmiana licznika
« dnia: 06 Czerwca, 2005, 19:57:48 »
Witam
Zamierzam zmienic licznik w swoim Toledo 1L z 1999 r na taki ktory bylby wyposazony w komputer pokladowy, w zwiazku z tym mam pytanie jakiego licznika musze szukac z jedna czy dwiema wtyczkami,  mam tu na mysli inne liczniki z grupy VW niekoniecznie od Seata, oraz czy liczniki wyposazone w FIS'a wystepuja w wersji bez szyny CAN. Aha jescze jedna czy polecacie mi jakis konkretny model chodzi mi w tej chwili miedzy innymi o to aby ladnie sobie wszedl w deske i nie trzeba by bylo za wiele przerabiac



Offline platinum77

  • *
  • 25
  • Płeć: Mężczyzna
Zmiana licznika
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Czerwca, 2005, 11:27:16 »
Na poczatek zapytam o dokadny numer ktory widnieje na twoim liczniku bo to bardzo ważne i wtedy bedzie mozna sie zastanowic
co mozna i na jaki trzeba zmienic i jak one sie maja do siebie odnosnie konstrukcji oraz pinologi swoich zlacz

Zmiana licznika
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Czerwca, 2005, 13:29:38 »
Dzieki za zainteresowanie, jesli chodzi o numer licznika to go nie znam moge co najwyzej zgadywac na podstawie Etki ze to moze byc 1L0 919 860 MX lub 1L0 919 033 EF (nigdy go nierozkrecalem), slyszalem od jednego goscia ze trzeba bedzie przelutowac pare pinow we wtyczce(kach). Teraz tylko mi chodzi o dobor  licznika z innego modelu, najlepiej o ile to mozliwe z duzym komputerem pokladowym, nie orientuje sie czy byly takie bez szyny CAN ale widzialem kiedys Audi 80 z licznikiem od nowego Audi chyba A4 wiec wydaje mi sie ze byly tez wersje bez tej szyny. Zastanawialem sie nad licznikiem od Passata lub moze Octavii, co prawda nie wiem jeszcze czy by w miare pasowaly do konsoli. Moze dodam ze moj silnik to AHU jesli to w czyms pomoze, bo nie wiem czy mozna zastosowac od innych wersji

Zmiana licznika
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Czerwca, 2005, 22:02:51 »
odpusc sobie
jesli ty nie wiesz jaki masz numer bo nie chce ci się rozkręcić licznika to two0je pytania są bezcelowe na tym forum
sam nie dasz rady takiego licznika przerobic tylko fachowcy moga pomoc ze wzgledu na skomplikowanie systemow imo itd,itp
pozdrowka

Zmiana licznika
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Czerwca, 2005, 09:16:52 »
@krzysiek
Ja wiem z czym wiaze sie wymiana licznika, sam bym tego tez nie robil, a nie rozkrecam licznika bo dopuki nie mam nowego uwazam ze jest to bezcelowe, a poniewaz licze na wparcie fachowcow z forum, dlatego pytam byc moze ktos robil juz cos takiego i moze mi polecic jakas szafe
pzdr

Zmiana licznika
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Czerwca, 2005, 19:14:25 »
punkt1.  numer licznika
punkt 2 patrz punkt 1
punkt3 nikt ci nie pomoze jak nie zrobisz punkt 1 bo niby jak
punkt 4 nie zasmiecac forum rzeczami na ktore nikt nic sensownego nie powie bez patrz punkt 1
pozdrawiam
ja wymienialem w td z tdi i bez numeru licznika nie jest to mozliwe , szkoda kasy na kilka licznikow az ktorys trafisz

Zmiana licznika
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Czerwca, 2005, 13:11:29 »
Zmobilizowales mnie do dzialania,  wiec odkrecilem licznik i odczytalem numer jest taki jak podalem wyzej z etki  uzupelniony tylo o kilka literek 1L0919 033EF3ZY, to chyba o ten numer chodzilo tak wiec punkt pierwszy mamy juz za soba :)

Zmiana licznika
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Czerwca, 2005, 07:14:08 »
no to juz cos niecos wiemy, 919 :mrgreen:  CAN odpada

Zmiana licznika
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Czerwca, 2005, 07:41:35 »
Wiedzialem ze CAN odpada zbyt stara generacja, wiem tez ze mam jedna wtyczke dlatego nie wiem czy wogole znajde cos fajnego, wsumie zastanawialem sie tez nad licznikiem od golfa ktory by wygladal mniej wiecej tak ale bardziej bym kierowal sie ku czemus co posiada duzy komputer, a podobno te wyprodukowane przed 2000 r nie mialy CAN

Offline platinum77

  • *
  • 25
  • Płeć: Mężczyzna
Zmiana licznika
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Czerwca, 2005, 09:16:50 »
Czyli masz do dyspozycji tylko stare MFA zadne cuda, a wydawac kase na cos takiego plus wizyta u elektromechanika nie wiem czy ci sie to opaca, licznik+ robota  :D

Zmiana licznika
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Czerwca, 2005, 10:29:34 »
licznik nie musi byc na canie by mial duze bordo, przyklad wszystkie golfy 4 w wersji specjal edition mialy takie liczniki , wyslalem ci na pw zdjecie takiego cuda.
pewnie ci sie spodoba  :twisted:

Zmiana licznika
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Czerwca, 2005, 04:06:57 »
No tak jest to cudo byly tez wersje z zielonym podswitleniem chyba w paskach cos kolo 97r takze tez chyba bez CAN, dowiedzialem sie natomiast jednej rzeczy ze musze szukac licnzika ktory bedzie mial tak jak moj 919 w oznaczeniu i tu zaczyna sie zawezanie poszukiwan, pytanie dodatkowe slyszalem ze moja wersja nie ma linki do licznika mimo ze  licznik jest analogowy, czy mozesz to potwierdzic bo niestety jesli komputer tego nie obsluguje to chyba nici z wymiany bo ja jednak mam linke :(

Zmiana licznika
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Czerwca, 2005, 07:28:01 »
jesli masz linke w liczniku to oznacza ze albo idzie ona na zegar analogowy jak np. w malaczu,  :P  albo jesli budzik jest elektroniczny to w zegarze realizowana jest zamiana w co watpie. mysle ze dluga i ciernista droga przed tobą  :wink: trzeba by dolozyc czujnik zamieniajacy  ruch obrotowy linki na sygnal elektryczny a nastepnie przyjrzec sie schematowi kabelkow do licznika, i jeszcze jedna kwestia, do tego by pokazal mfa potrzebne sa tez czujniki przeplywu paliwa, itd.....

Zmiana licznika
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Czerwca, 2005, 10:30:58 »
sprawdz pw