TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Zmiana z TD na TDI

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zmiana z TD na TDI
« dnia: 07 Czerwca, 2005, 11:57:07 »
Witam mam pytanko?
Posiadam Golfa 95 z silniczkiem 1.9 TD (bardzo fajny, ale niedaje juz rady), zastanawiam sie nad wymianą silniczka na TDI najlepje 110 KM i więcej (mocno sie zastanawiałem nad 130 +6-ci biegowa skrzynka). I teraz właściwe pyt. czy ktoś wykonywał już taką operację i ma już jakieś doświadczenie. Chodzi mi o  info typu : gdzie najlepiej; jakie koszty; czy samemu szukać silnika czy się "spuścić" na firmę, która dokona przeszczepu.

Z góry dziękuje i pozdrawiam
Grzesiek



Zmiana z TD na TDI
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Czerwca, 2005, 22:25:47 »
Koszt takiej wymiany podejrzewam że przewyższy wartość Twojego samochodu, lepiej sprzedać dołożyć pare $ i masz TDi

Zmiana z TD na TDI
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Czerwca, 2005, 22:39:38 »
Nie bardzo mi chodziło o tego typu porady i wydaje mi się, że troszeczkę przesadziłeś, motor TDI można kupić za kole 3-4k (tak przynajmnie zaobserwowałem, choć mogę się mylić) plus to co weźmie firma, która wykona owa transplantację. A pozatym jestem bardzo przyzwyczajony do mojego Golfika:) i wymiana auta nie wchodzi w rachubę.
Mimo tego thx za wyrażenie swojej opini.
Pozdro
Grzesiek

PS. Mam nadzieję, że jeszcze ktoś zbierze głos w tej sprawie:)

Offline da3

  • **
  • 127
Zmiana z TD na TDI
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Czerwca, 2005, 22:45:31 »
zapytaj w www.compsport.pl maja juz doswiadczenie w swapach uderz do nich z zapytaniem ale mysle ze sa to dosc spore koszta, jest tez mozliwosc zmodyfikowania twojej jednostki

Zmiana z TD na TDI
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Czerwca, 2005, 23:01:06 »
To jest ta firma od Lupo 4x4? Szczeze mowiac myslalem o tej firmie i o jeszcze jedne z katowic (nie wiem dokladnie czy to szef, czy pracownik, niech bedzie przedstawiciel  tej firmy czesto sie wypowiada na tym forum i widac ze kuma zaj....e temat)
A jeżeli chodzi o modyfikacje mojego silnika to czytalem troche na tym forum, ze chyba nie bardzo sie kalkuluje taka opcja.

Offline da3

  • **
  • 127
Zmiana z TD na TDI
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Czerwca, 2005, 07:57:38 »
lupo 4x4 to Masters tuning, z katowic to aligator odzial Masters tuning na Katowice firma do ktorej ci podalem linka jesy z Bielska:)

Zmiana z TD na TDI
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Czerwca, 2005, 22:02:30 »
Thx za info :)
Ci z compsport nie bardza chcą sie takie roboty podjac, ale podali mi namiary na firme z krakowa i u nich nie ma problemu. Teraz musze rozgladnac sie za jakims motorem:)
Pozdro Grigori

Zmiana z TD na TDI
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Czerwca, 2005, 12:12:14 »
Firma nazywa sie "Double D", albo "Double B", czy jakos tak bo adres i nazwe zostawilem w pracy i nie bardzo pamietam.

Offline da3

  • **
  • 127
Zmiana z TD na TDI
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Czerwca, 2005, 21:05:30 »
nazywa sie "2B"

Zmiana z TD na TDI
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Czerwca, 2005, 08:11:17 »
Piszesz grigori_w że koszt silnika tdi to 3-4 tys.zł ?? To ja ci dopiszę do listy zakupów: licznik z imm., pełną wiązkę elektryczną, customowy IC bo chyba ori ic nie ma sensu przy takiej przeróbce, do tego parę innych pierdółek z osprzetu silnika + odpowieni soft i robicizna wiec mysle ze 10tys.zł jest odpowiednią kwotą na tą zabawę (no może ciut mniej)!!

Firmę 2B oczywiście polecam bo takie rzeczy to oni ćwiczyli we własnym democarze.

Zmiana z TD na TDI
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Czerwca, 2005, 20:43:33 »
Do mm.max. Rzucając ten temat na forum miałem zerowe pojęcie o tych sprawach, zresztą nadal mam, ale troszeczkę podzwoniłem, poczytałem itd. Początkowo Twoją pierwszą odpowiedz odebrałem troszeczkę „zniesmaczony”, pomyślałem „co ten gościu mi tu pie….”, ale teraz przyznaję że faktycznie Masz rację, choć strasznie mnie to wpieniło. Więc zaczełem się rozglądac za jakimś MkIV:).

THX i pozdro dla wszystkich.

Zmiana z TD na TDI
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Czerwca, 2005, 20:50:09 »
Do mm.max. Rzucając ten temat na forum miałem zerowe pojęcie o tych sprawach, zresztą nadal mam, ale troszeczkę podzwoniłem, poczytałem itd. Początkowo Twoją pierwszą odpowiedz odebrałem troszeczkę „zniesmaczony”, pomyślałem „co ten gościu mi tu pie….”, ale teraz przyznaję że faktycznie Masz rację, choć strasznie mnie to wpieniło. Więc zaczełem się rozglądac za jakimś MkIV:).

THX i pozdro dla wszystkich.

Zmiana z TD na TDI
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Czerwca, 2005, 21:00:11 »
Do mm.max. Rzucając ten temat na forum miałem zerowe pojęcie o tych sprawach, zresztą nadal mam, ale troszeczkę podzwoniłem, poczytałem itd. Początkowo Twoją pierwszą odpowiedz odebrałem troszeczkę „zniesmaczony”, pomyślałem „co ten gościu mi tu pie….”, ale teraz przyznaję że faktycznie Masz rację, choć strasznie mnie to wpieniło. Więc zaczełem się rozglądac za jakimś MkIV:).

THX i pozdro dla wszystkich.

Zmiana z TD na TDI
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Czerwca, 2005, 21:30:22 »
zgadza sie silnik to nic ale gdzie reszta, ?
w bytomiu jest firma co sprowadza silniki z niemiec i osprzet do nich, pisza ze jest mozliwosc montazu na warsztacie u nich. do kazdego silnika jest wykres kompresji i gwarancja.
pozdrowka

Zmiana z TD na TDI
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Czerwca, 2005, 08:29:03 »
Cytat: "grigori_w"
Więc zaczełem się rozglądac za jakimś MkIV:).


Skoro jesteś przywiązany do swojej III to może poszukaj fajnej III TDi 110KM zostanie Ci trochę $ na porządne dłubnięcie tego silniczka i wtedy będziesz miał całkiem szybki bolid ;)