TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

2.2 dti w oplu astrze kombi

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

2.2 dti w oplu astrze kombi
« dnia: 08 Czerwca, 2005, 20:33:07 »
Mam pytanie,co sądzicie na temat tego silnika (2.2 dti-125KM)konkretnie w tym modelu opla?Czy jest sens kupować takie auto?Cena raczej atrakcyjna 1-2 latek z małym przebiegiem.



Offline promax

  • *****
  • 555
2.2 dti w oplu astrze kombi
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Czerwca, 2005, 21:53:34 »
Niby tak,ale ... silnik przyciężkawy no i bardzo lubi paliwko,a autko w środku wykonane z plastiku gorszego niż ten użyty do pudełek po tic-tak-ach
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

2.2 dti w oplu astrze kombi
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Czerwca, 2005, 22:09:51 »
http://www.tdi.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=477 przejdz tam była mowa między innymi o tym silniku.No cóż kolega promax wypowiadał się już wielokrotnie o silnikach opla (może i ma racje a może nie)ale chyba jest stronniczy i lubi tylko koncern vw.

Offline promax

  • *****
  • 555
2.2 dti w oplu astrze kombi
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Czerwca, 2005, 16:05:08 »
Kolego Kowal- mam gorącą prośbę,a w zasadzie prośbę przez duże P-jeśli już posiądziesz wiedzę w kwesti czy mam rację czy nie to daj mi koniecznie znać,pozatym widzę że wiesz o mnie więcej niżeli ja sam o sobie i swych upodobaniach.
Koncern VW koło ogona lata.Jedno co mają dobre to silniki TDI,wprawdzie konstrukcyjnie archaiczne za to jak sprawnie działają i ta awaryjność w porównaniu z DTI czy innymi Common Railowymi TDCI itp
A na koniec gorąca prośba(sory że kolejna) jeśli o czymś nie wiesz lub masz w jakiejś kwesti wątpliwość nie zabieraj niepotrzebnie głosu,a nade wszystko nie mów za kogoś co lubi jak lubi i jaki jest! Każdy ma głos i potrafi go wykorzystkać -jeśli tylko zechce
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

2.2 dti w oplu astrze kombi
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Czerwca, 2005, 17:36:08 »
Twoją prośbę przez duże P postaram się spełnić i nie wypowiadać się na twój temat i nie dlatego że cię nie znam ,(bo cię nie znam) tylko nie chcę wchodzić w polemikę.Mając na mysli koncern vw chodziło mi oczywiscie o silniki, może masz racje że się nie znam ale moja wypowiedz była wynikiem obserwacji twoich wypowiedzi, według ciebie silniki inne niż vw są do bani( mimo wypowiedzi innych fachowców oczywiście nie mnie) , jesli czujesz się urażony to sorry  :lol:  .Aha a moim zdaniem (to wyrażenie powinieneś dodać w swoiej ocenie) plastiki w oplu są trochę lepsze od opakowania po tictac-ach, kwestia gustu z gustami się nie polemizuje.  :wink:

Offline promax

  • *****
  • 555
2.2 dti w oplu astrze kombi
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Czerwca, 2005, 18:15:26 »
Wypowiadałem się o silnikach TDCi bo takie autko też mam (mondeo 130 KM) i jeździ się zajefajnie,tyle że koło zamachowe już wymieniałem no i czekam na coś z osprzętu CR.Wypowiadałem się również przypuszczając że Toyota zaskoczy Nas czymś pozytywnym i czekam na ofensywę ze strony Hondy bo podobno mają świetny silnik I-CDTi -ale nie jeździłem więc w myśl pewnej niepisanej zasady nie wypowiadam się.
Wątek z plastikami,nawet jeśli są lepsze niźeli te których używa się w produkcji opakowań do Tic-Tictaków to dlaczego Opel używa pokręteł do bojlera w kokpicie do regulacji nawiewów itd???
 Astra II ma tak paskudne wnętrze że szkoda gadać,sprawdz zanim to skrytykujesz
I ostatnia kwestia,Piro i jego dzielna obrona 2,2 DTI-zauważ że to jedyny silnik Opla za którym stanął,nawet jeśłi wyciąga 150 km,to dla mnie wciąż ten silnik jest ociężały,nie czuć tej mocy i tyle,pozatym klekocze jak Ursus,to też polecam sprawdzić.
A moje wypowiedzi biorą się stąd-miałem 2 Opelki DTI -82 i 100 ,wcześniej miałem DL 68KM,a potem Bore 115 KM
W przenośni to tak jakbyś zapiedzielał taczką(Opel) i przesiadł się na Qada,zwyczajnie nie ma czego porównywać.pozdro
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

2.2 dti w oplu astrze kombi
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Czerwca, 2005, 20:02:28 »
Zdaje się że toyota wypusciła dwa modele 2.2 150KM i 2.2 177KM. :lol: Znajomy kupił właśnie  150KM Avensisa nie jechałem nie słyszałem ale podobno zajefajny cichy samolot.No cuż jezdziłem trochę Astrą nie jest to cud techniki ale powtarzam innym brunetki a innym blondynki(lubię bojlery).Czy w twojej ocenie dzwięk 2.2DTI jest dalece gorszy od vw :?:  bo opinie słyszałem różne.

Offline dssn

  • *****
  • 559
    • http://www.terpior.prv.pl
2.2 dti w oplu astrze kombi
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Czerwca, 2005, 21:24:24 »
nie wiem jak silniki opla 2.2 ale 2.0 opla od 1.9 TDi sa duuuuzo cichsze
O

Offline promax

  • *****
  • 555
2.2 dti w oplu astrze kombi
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Czerwca, 2005, 01:07:19 »
Cichsze są jak już masz na blacie koło 80 ale na wolnych obrotach przyprawia mnie o niestrawność sama barwa dzwięku.Jeśli dołożyć brak dynamiki to można już zakładać że pawik jest w drodze,gdzie tylko w samochodzie wyładować ładunek ;)
A ściślej by uciąć moje niepotrzebne wywody na temat silników DTI -co dla niektórych być może brzmi i dumnie- a co pomimo sarkastycznego podejścia do kwesti szanuję.Niie lubię tych silników ale to nie mój himeryzm i brak pokory,poprostu kiedyś kibicowałem Oplowi ,to było coś koło 97 roku,wtedy wychdziły silniczki DTI 16V,co ja się nie naczytałem o tym cudzie techniki,pierwszy silnik diesla z głowicą 16-to zaworową,jakie to ekonomiczne itd... cóż,życie pokazało że to tylko artykuły,bliższa znajomość z kierownikiem serwisu i prawda okazała się być bolesna,bez przymusu przyznał że te silniki były testowane na klientach,nie było (może prawie nie było) fazy testowej,nie było czasu,o wadach nawet nie chcę wspominać,pozatym lubiały olej,doczekaliśmy roku 2005,od ładnych paru lat konkurencja wie co to CR,a w Opelku dopiero wychodzi jakiś sensowny motorek,niestety znów plama-made in italia,do tego design Vectry,plastiki w środku,ogólna awaryjność i brak wizerunku marki Panowie ja się już z Oplem porzegnałem i nie polecam tej firmy,za tą samą kasę można mieć coś sporo lepszego.
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

2.2 dti w oplu astrze kombi
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Czerwca, 2005, 07:19:40 »
dorzuce swoje 3 grosze: ja pomimo iz posiadam gdakacza 1.9 to musze powiedziec ze ten 2.2 calkiem ladnie pracuje , codziennie pod robotą go slysze jak cicho klekocze i musze powiedziec ze jestem troche w szoku jesli chodzi o gdakanie tego opelka . to juz nie ten odglos co stare. ten brzmi pieknie , moze kiedys zagadam do gostka czy by mogl sie ze mna karnac rundkę zobaczyc jakiego ma powera. pozdrowka  :evil:  :evil:  :evil:

2.2 dti w oplu astrze kombi
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Czerwca, 2005, 12:24:00 »
Promax ma racje,ja pracuje w serwisie Opla,te Diesle na wolnych obrotach bardzo nieciekawie brzmią ,potem da się żyć,z dynamiką to mają jakiś opóźniony zapłon ,za to jeżdzą w miare płynnie i lubią olejek-zarówno napędowy jak i silnikowy,też udała się sztuka konstruktorom.Przestrzegam przed 2,0 DTI i DTL ,zawory EGR itd.Z 2,2 DTI da się żyć,szkoda ze jeśli chodzi o zużycie paliwa lubią cyferki powyżej 8...

2.2 dti w oplu astrze kombi
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Czerwca, 2005, 13:13:32 »
Trochę się dowiedziałem od Was na temat opla, z góry  Wielkie dzięki!Do tej pory nie miałem doświadczenia jeśli chodzi o diesle/ od 6 lat jeżdżę astrą I 1.6 75 KM/ i musze powiedzieć ,że nie narzekam!Choć lata lecą , chciałoby się pojeździć czymś innym i trochę mocniejszym...Myślałem o oplu trochę przez sentyment...Pytanie do Was co sądzicie o audi a4 1.9 tdi?...a może inny diesel?Prosze o porady!

Offline dssn

  • *****
  • 559
    • http://www.terpior.prv.pl
2.2 dti w oplu astrze kombi
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Czerwca, 2005, 14:30:20 »
kurde masakra, jak sie czyta te forum to normalnie mozna umrzec jak sie stoi przed wyborem silnika diesla. Oplowskie zle, gdzies tam pisza ze VW technologia przestarzala i tez zle, CR awaryjny wyczulony tez zle, wloskie feeee, wszytsko zle i nie tak :( lipa straszna
Mi tam w oplu sie nic nie psuje a przez was sam sie zastanawiam czy nie sprzedac :) god dammit nienawidze was :D No coz czas pokaze.
O

Offline promax

  • *****
  • 555
2.2 dti w oplu astrze kombi
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Czerwca, 2005, 15:38:35 »
Ogólnie 1,9 TDi są cool,kwestia mocy,ale najlepiej to już PD 130
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

2.2 dti w oplu astrze kombi
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Czerwca, 2005, 20:00:11 »
No właśnie czy wszystkie silniki diesla są do bani? , ale i tak jak się popatrzy na ulicach górują vw TDI i fordy TDCI a potem  psa HDI i cóż ludzie jeżdzą płacą i płaczą w serwisach a cieszą się na stacjach  moze trzeba kupować benzynę? A czy ktoś ma doświadczenia z diesel-japan :?: