TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

1,9 czy też 2,5

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

1,9 czy też 2,5
« dnia: 19 Czerwca, 2005, 09:32:20 »
Witam
domyślam się że na tym forum pewnie już klilkukrotnie temat ten się pojawiał jednak jakoś nie mogę go namierzyć,
dlatego też odwołuję się do Was jako autorytetów w tej dziedzinie i proszę powiedzcie mi ludzie,
1,9 czy 2,5 TDI?? Jakie macie doświadczenia, co radzicie, czy 2,5 jest równie niezawodny co 1,9, czy da się go tak pięknie
kręcić na chipie? czy jest coś niepokojącego co powoduje żeby raczej się w niego nie pakować?
Niebawem chcę kupić któregoś z nich z drugiej ręki więc dajcie znać na co uważać (jeżeli chodzi o silnik, z resztą dam sobie radę :D )
Fura będzie miała jakieś 3 lata więc bierzcie to jeżeli możecie pod uwagę...
pzdr&TNX


assat 130 torsen

1,9 czy też 2,5
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Czerwca, 2005, 12:34:39 »
Po pierwsze w jakim aucie ?
1,9 - bardziej niezawodny, tanszy w eksloatacji, podatniejszy na modyfikacje softu, wiecej gratow dostepnych za nieduze pieniadze i jesli PD to nowoczesniejszy od 2.5 v6. Minus to tylko kultura pracy.

2,5- swietna kultura pracy, pod kazym innym wzgledem jest slabszy od 1,9. Chyba ze nie bedziesz modyfikowal softu wtedy oczywiscie wiecej mocy masz w 2.5. Ogolnie 2,5 maja opinie delikatnych i mniej udanych od 1,9.
DI X2, JTD

1,9 czy też 2,5
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Czerwca, 2005, 01:18:52 »
Witam.Zjeżdżam już drugie 2,5Tdi.Pierwsze 5 cylidrowe w audi rok 1990.Drugie V6 w A6 z 98.i o jednym i o drugim mogę tylko powiedzeć same dobre  słowa.Ten pierwszy ma już przejechane 280 tys.i nic sie w nim nie zmieniło pod względem mocy. teraz jeżdzi nim moja żona i innego nie chce.Nie dymi
Drugi ma 170 tys.Jest po przeprogramowaniu przez V-tech na 180 Ps i 390 Nm.Jest piękie.Cicho i mocno .Pali średnio 7,5 do 8 l przy włączonej klimie.
W mniejszej budzie 1,9 jest ok. Ale już w A6 ten motorek jest za słaby.Jeżdziłem A3 z tym silnikiem  (podciągniętym troche) i tam się sprawdza.Ale  A6 z tym co ma pod maską to polecam . :P

1,9 czy też 2,5
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Września, 2006, 14:40:39 »
Też, mam zamiar kupić coś z 2.5 tdi, dla mie niepokojące są opinie o awaryjności tego silnika np.: zrywanie wału napędowego (korbowodu) awarie wałka rozrządu. Ja myślę, że silnik o większej pojemności będzie miej wysilony prze co będzie się przyjemniej jeździło.
Jeżeli wiecie coś o awaryjności to napiszcie.

1,9 czy też 2,5
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Września, 2006, 21:59:16 »
Bylo duzo o tym na: http://www.streetracing.pl/forum/ Przeszukajcie forum. Ogolnie z tego co pamietam to pisza mniej wiecej to co wam napisal jeffoo. 1.9 jest lepszy pod kazdym wzgledem poza tym ze ma mniej cylindrow i innaczej przez to pracuje. W 1.9 podobno potencjal dolu silnika jest do okolo 280K a w 2.5 niewiele ponad 200KM i to nawet w tym co ma 180KM seryjnie. Z tego co tam pisza to w v6 turbiny sa malo trwale bo sa na silniku i przez to sa mocno grzane i z tego wzgledu i lepszym rozwiuazaniem jest polozenie turbiny w r5. Reszte sobie sami doczytajcie....

1,9 czy też 2,5
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Września, 2006, 11:50:14 »
Na pewno 1.9 TDI jest prostszy konstrukcyjnie i łatwiej go naprawiać.
Nieważna fura, ważne kto nią jedzie ;) Turbotechnika

1,9 czy też 2,5
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Września, 2006, 14:23:21 »
z tego co ja wiem,1.9 jest dobry ale ma swoje słabe strony np. w 90 i chyba też w 110 konnym koło pasowe na wale zebate jest słabe i często ścina się trzymający klin i to jest bardzo często druga sprawa też na wale tylko koło te duże z tłumikiem drgań ja też miałem z tym problemy,ale jezeli chodzi o 2,5tdi rzędową 5 jest podobno nie do zajerzdzenia,a także mało pali i głownie dlatego go kupiłem(w a6) bo słyszałem duzo opini od mechaników i posiadaczy a chciałem tylko i wyłącznie 2.5Tdi bo z 1,9 nie byłem zadowolony ,mam 4 miesiące i na razie jestem zadowolony.A miałem w ogóle kupić a4 ale przez wzgląd na opinie o silniku 2.5 V6 TDi o tym że dużo pali mówili wszyscy,a także o tym że lecą strasznie wałki rozrządu i na pewno te pierwsze 2.5 V6 nie cieszą sie dobrą opinia.