TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

HDI 2.0 Berlingo (2002) problemy z przyspieszaniem

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

HDI 2.0 Berlingo (2002) problemy z przyspieszaniem
« dnia: 23 Czerwca, 2005, 15:28:55 »
Potrzebuję pomocy!
Już od ponad roku jeżdżę cytrynką berlingo2.0 HDI i prawie ciągle mam taki to problem:
1. Jadę sobie spokojnie na 4-biegu z 90km/h i nagle chce przyspieszyć a tu lipa, po chwili zapala się żółta kontrolka z awarią ukł. zapłonowego. Silnik nie wchodzi na obroty powyżej 2500 obr/min, maaaakabra.
2. Zaobserwowałem, że aby silnik pracował prawidłowo wystarczy zgasić, wyjąć i włożyć wtyczkę z kabelkami z sondy mierzącej ciśnienie paliwa na listwie zasilającej wtryski. Więc jak mi nie chce ciągnąć (na trasie co 15 minut  ) to muszę zatrzymać wyjąć/włożyć tą cholerną wtyczkę i jadę dalej ...
3. Oczywiście byłem w serwisie citroena i u lokalnych mechaników. W miedzyczasie wymieniałem rozrząd z kołem pasowym , pompe płynu chłodz., oleje, filtry itp rzeczy- ale były to modernizacje konieczne by wogóle samochodzik jeździł. W związku z tą usterką fachowcy kazali po kolei wymieniać: sondy ciśnienia paliwa, pompe przy zbiorniku paliwa ....oczywiście każka z tych części powyżej 1000PLN. Ręce mi opadły!
4. Doradzcie co zrobić żeby naprawić ten silniczek nie wymieniając przy tym niepotrzebnie sprawnych części (i do tego pieruńsko drogich). Zastanawiającym jest że po wyjęciu i ponownym włożeniu wtyczki w tę sondę silnik przez jakiś czas działa prawidłowo...???



Offline dssn

  • *****
  • 559
    • http://www.terpior.prv.pl
HDI 2.0 Berlingo (2002) problemy z przyspieszaniem
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Czerwca, 2005, 09:05:33 »
a na kazdym biegu jak dodasz gazu sie tak robi czy tylko przy tym 4 ? i wogole jedzie ? tzn utrzymuje predkosc czy wogole staje?
O

HDI 2.0 Berlingo (2002) problemy z przyspieszaniem
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Czerwca, 2005, 15:36:03 »
na każdym biegu
poprostu nie przyspiesza i nie wchodzi na obroty powyzej 2500 obr/min
nawet jak wyrzuce na luz to nie chce kręcić powyżej 2500/min ?

Offline dssn

  • *****
  • 559
    • http://www.terpior.prv.pl
HDI 2.0 Berlingo (2002) problemy z przyspieszaniem
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Czerwca, 2005, 19:01:48 »
to ze nie chce krecic pozniej jest prawdopodobnie wina tego iz mierzony jest jakis blad i samochod przechodzi w tryb awaryjny, ponowne uruchomienie samochodu resetuje kompa ale zaraz mierzony jest ponownie ten blad i dlatego znowu sytuacja sie powtarza. A w serwisie citroena na kompie nie wykazalo zadnego bledu? Powinno wyjsc co jest nie tak, szczegolnie jak ich naprowadziles ze to cos z ta sonda moze byc nie tak... :/
O

Offline Dara

HDI 2.0 Berlingo (2002) problemy z przyspieszaniem
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Czerwca, 2005, 19:45:30 »
Mnie to wygląda na przepływkę.

HDI 2.0 Berlingo (2002) problemy z przyspieszaniem
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Czerwca, 2005, 01:28:13 »
Czy przepływka jest dobra na wszystko?
Tak jak u ruskiego lekarza na wszelkie dolegliwości najlepszy jest spirt :)

HDI 2.0 Berlingo (2002) problemy z przyspieszaniem
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Czerwca, 2005, 08:20:25 »
W serwisie odczytali ze sterownika błąd odczytu sndy ciśnienia. Stwierdzili, że nie wiedzą której sony , więc na początek kazali wymienić najpierw jedną a jak nie pomoże to drugą.

Ostatnie dni jazdy moim berlingo przyniosły nowe spostrzeżenia. JAdąc dość szybko a później nieco zwaqlniając (bez redukcji biegów) przy próbnie ponownego przyspieszenia samochód ma problemy z wchodzeniem na wyższe obroty. Czasem wystarczy wyrzucić na luz i przygazować a czasem i to już nie pomaga i wtedy po kilku bezskutecznych dociśnięciach pedału gazu wyskakuje ta awaria na desce rozdzielczej (żółta dioda sygnalizująca awarię).
Co sądzicie o tym. Może znacie jakiś sposób w jaki można by ustalić faktyczną przyczynę takiego działania silniczka???

HDI 2.0 Berlingo (2002) problemy z przyspieszaniem
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Lipca, 2005, 06:30:15 »
moj ojciec ma berlingo HDI 2004 i powiem szcerze ze jest to silniczek rakieta  i zdnych z powyzszych objawów nigdy niemiał  zycze Ci oby twoja cytrynka smigała jak trzeba pozdro

Odp: HDI 2.0 Berlingo (2002) problemy z przyspieszaniem
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Sierpnia, 2009, 00:08:40 »
witam taki sam problem mialem w mondeo 2.0TDCI .wszyscy mowili ze czujniki na listwie raz wyskiego raz nieskiego cisnienia ;] okazalo sie ze prawdziwa przyczyna byly brudne koncowki wtryskow(poprzedni wlasciciel nie wymienial regularnie filtra i pchnelo jakis syf ).pozdrawiam