TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Brak MOCY w TDI

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Brak MOCY w TDI
« dnia: 29 Czerwca, 2005, 08:20:18 »
Witam
Jestem tutaj od niedawna. Ostatnio nabyłem mój pierwszy TDI (90Km).
Ściągnięty oczywiście z zachodu. Był uderzony i dlatego miał uszkodzony intercooler. Zanim go kupiłem IC mechanicy połączyli obwód bez niego i tak troszke jeździłem. Oczywiście samochód nie miał mocy max 135 km/h, a bujał się bardzo powoli. Lecz po załorzeniu IC nie wiele się zmieniło i to mnie martwi. Jak wyjołem wtyczkę z przepływomierza jest odczuwalna różnica zarówno w przyśpieszeniu jak i prędkości ok 155 km/h. Czy to Waszym zdaniem bedzie tylko przepływka czy jeszcze coś. Zastanawiam sie czy nie mogłem jakoś turbiny uszkodzić jezdząc bez IC, lub jakiegoś innego czujnika np takiego, który jest na rurce powrotowej z intercoolera.?

Podpowiedzcie coś bo do mechaników trace zaufanie.



Brak MOCY w TDI
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Czerwca, 2005, 11:57:07 »
Na pewno bedzie to przepływomierz do wymiany.

Dodatkowo sprawdź szczelność układu dolotowego, czy nie ma gdzieś przedmuchów.
Jeśli w czasie gdy nie miałeś IC układ też był szczelny to na pewno turbiny nie uszkodziłeś. Czujnik też powinien być OK.
Najlepiej zrob diagnostyke VAGiem, bez tego to troche wrozenie z palcow.
color=red]M[/color]aster's Tuning oddział Katowice

www.tdituning.pl

Kupię nowe lub używane wtryski ALH.
Sprzedam głowice VP 11 i 12mm.


194KM / 400Nm z 90tki :D

Offline promax

  • *****
  • 555
Brak MOCY w TDI
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Czerwca, 2005, 12:47:47 »
Najlepiej jest podmienić przepływkę i zobaczyć jaki będzie efekt.Nie ma co kryć,przepływka bardzo często szwankuje i objawia się to strasznym spadkiem mocy,pozdro
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Brak MOCY w TDI
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Lipca, 2005, 12:27:22 »
Czy po podmienienu przepływki muszę kasować jakieś błędy w komputerze. Po po podmienieniu nie ma różnicy. Acha Czy ktoś z was może mi powiedzieć czy IBIZA z 2000 r 1,9 tdi 90Km ma kontrole iż samochód jest w trybie awaryjnym. Słyszałem że nie wszystkie TDi to mają. A ja nie wiem czy ktoś czasami żaróweczki nie wyjął :(.

Offline promax

  • *****
  • 555
Brak MOCY w TDI
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Lipca, 2005, 12:34:20 »
Prawdę mówiąc jeśli miałbyś padnięty przepływomierz to zaraz po wymianie na sprawny dowiedziałbyś się co potrafi Twój bolid,wniosek z tego taki że to nie ten ból którego szukasz,niestety
Teraz pozostaje Ci sprawdzić szczelność na przewodach w dolocie  ew. diagnostyka z VAG-iem,powodzenia
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Brak MOCY w TDI
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Lipca, 2005, 11:33:58 »
Witam
Okazuje się, że coś mam namieszane z komputerem w swoim aucie.  Nie można się połączyć z komputerem i zdiagnozować VAG-iem. Mechanik mówi, że trzeba przeprogramować licznik. (Jestem zaskoczony, że liczniki również się programuje, i że to jest przyczyna przez , którą nie mozna zdiagnopzować samochodu.) Mówi że to kosztuje 500 zł. PS. Posprawdzał wszystkie przewody mówi że są ok. Powiedzcie czy gość ma racje czy chce mnie naciągnąć na kase. Czy to może być przyczną praku łączności z kompem. Nadmieniam, że auto jest sprowadzone i nie ma poduszki. Gościu jak go kupowałem mówił, że wyjął żarówke z kontroliki. Okazuje się że tam nie ma żarówek lecz diody. nie ma również kontrolki od trybu awaryjnego, ale zdania są podzielone odnośnie jej występowanie w tym aucie. Może oni jakoś tan program licznika zmienili. (Acha apropo czy Ibizy Tdi z 2000 roku wychodziły z 1 poduszką bo zaczynam mieć wątpliwości).

Brak MOCY w TDI
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Lipca, 2005, 14:45:05 »
Cytat: "walek147"
Witam
Okazuje się, że coś mam namieszane z komputerem w swoim aucie.  Nie można się połączyć z komputerem i zdiagnozować VAG-iem. Mechanik mówi, że trzeba przeprogramować licznik. (Jestem zaskoczony, że liczniki również się programuje, i że to jest przyczyna przez , którą nie mozna zdiagnopzować samochodu.) Mówi że to kosztuje 500 zł. PS. Posprawdzał wszystkie przewody mówi że są ok. Powiedzcie czy gość ma racje czy chce mnie naciągnąć na kase. Czy to może być przyczną praku łączności z kompem. Nadmieniam, że auto jest sprowadzone i nie ma poduszki. Gościu jak go kupowałem mówił, że wyjął żarówke z kontroliki. Okazuje się że tam nie ma żarówek lecz diody. nie ma również kontrolki od trybu awaryjnego, ale zdania są podzielone odnośnie jej występowanie w tym aucie. Może oni jakoś tan program licznika zmienili. (Acha apropo czy Ibizy Tdi z 2000 roku wychodziły z 1 poduszką bo zaczynam mieć wątpliwości).



 :shock:  :shock:  :shock: Zadne przeprogromwanie licznikow, bardzo dziwna awaria, niech lepiej sprawdzi czy sie da skomunikowac np. z abs lub poduszkami, jak nie to masz odpieta tylko diagnoze .