TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

nagłe odcięca paliwa w 1.9 tdi podczas przyspieszania

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline RR

nagłe odcięca paliwa w 1.9 tdi podczas przyspieszania
« dnia: 30 Czerwca, 2005, 10:42:33 »
skoda octavia 1.9 tdi 110km. traci moc obiawia się to tak
pedał w podłogę ostre przyspieszanie i nagle coś w rodzaju odcięca paliwa  (obroty silnika około 3700)auto jedzie dalej ale zupełnie nie przyspiesza. Po zgaszeniu silnika i ponownym rozruch jest niby wszystko ok. do czasu następnego przyspieszania. Odcięcie jest wcześniejsze gdy auto jest załadowane(4 osoby). Zmiana przepływki nic nie pomaga mechanicy mówią, że to coś ze sterowaniem turbiną.
Czy ktoś miał podobne obiawy i jak sobie z nimi poradził.



Offline promax

  • *****
  • 555
nagłe odcięca paliwa w 1.9 tdi podczas przyspieszania
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Czerwca, 2005, 19:02:08 »
Z tego co mi wiadomo to takie coś dzieje się jak turbina przeładowuje,jeśli auto wtedy staje się ospałe to masz tak jak ja miałem i faktycznie ma to związek z turbawką i jej sterowaniem,w każdym razie obeznany w temacie jest Piro z Vtech,więc pytaj na priwie
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Offline RR

nagłe odcięca paliwa w 1.9 tdi podczas przyspieszania
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Lipca, 2005, 01:12:45 »
sprawdziłem sterowanie turbiną, wykluczyłem przepływkę, doszedłem do "bańki" podciśnienia zamocowanej na turbine, dmuchając w przewody podciśniena zauważyłem, że "lanca" z niej wychodząca nie daje poruszać się płynnie jakby coś ją przytrzymywało. Nie wykręcałem tej bańki więc niewiem czy to ona się zacina, czy lanca z niej wychodząca natrafia na zbyt duże obciążenie mechanizmów które porusza a które znajdują się w środku turbiny

nagłe odcięca paliwa w 1.9 tdi podczas przyspieszania
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Lipca, 2005, 09:20:29 »
siegnij srubokretem i poruszaj manualnie "sztangą" sterującą kierownicami, powinno pomóc. jesli nie to sprobuj jeszcze przebutowac na autostradzie (delikatnie dociskajac najpierw gaz).

jesli to nie pomoże konieczna bedzie rozbiórka i przeczyszczenie kierownic w turbinie

może też być że sam zawór sterujący kierownicami jest np. przegniły.

ps. zamiast dmuchać powinieneś ssać, bo to działa na podciśnienie ;-)
color=red]M[/color]aster's Tuning oddział Katowice

www.tdituning.pl

Kupię nowe lub używane wtryski ALH.
Sprzedam głowice VP 11 i 12mm.


194KM / 400Nm z 90tki :D

Offline RR

nagłe odcięca paliwa w 1.9 tdi podczas przyspieszania
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Lipca, 2005, 09:46:25 »
poruszałem lancą wychodzącą z "bańki steującej", czuję jakieś opory jakby zacinało coś się, psiknołem wd40 w miejsce gdzie wchodzi czpień steujący do turbiny i ręką poruszałem lancą wychodzącą z turbiny trochę pomogło silnik trochę puźniej odcina moc. Myślę że jeżeli odkręcił bym tą bańkę to mógł bym określić czy to bańka nie działa płynnie czy użądzenia którymi steruje stawiają jej opór z którym nie może sobie poradzić. Jestem ma etapie szukania warsztatu który mugłby określić czy to bańka nie steruje czy turbina do czyszczenia lub regeneracji.