TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Wibracje w passacie kombi 1,9 TDI rok 2000

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wibracje w passacie kombi 1,9 TDI rok 2000
« dnia: 05 Lipca, 2005, 22:47:52 »
Witam serdecznie

Mam dziwny objaw w passacie 1,9 TDI rocznik 2000

W przedzieale obrotow pomiedzy 1800 - 2100 auto na kazdym biegu wpada w takie dziwne wibracje odczuwalne na lewarku skrzyni biegow no i ogolnie we wnetrzu samochodu.
Dzieje sie tak wtylko wtedy gdy jade sobie po prostu wolniutko.(np jadac
w korku na 3 biegu dajmy na to 1600 obrotow zaczynam przyspieszac
naprawde wplno to dochodzi do 1800 i zaczynaja sie wibracje i tak do obrotow rzedu 2100) Wibruje lewarek zmiany biegow odczuwalne jest to na pedale gazu i sprzegla.
Ale jak mu sie depnie czyli przy 1700 obrotow wciskam gaz w podloge to przez ten przedzial obrotow przechodzi bez zajakniecia - efekt znika. Wymienilem mu wszystkie poduchy te pod skrzynia i te pod silnikiem ale na niewiele sie to zdalo. Nadmienie jeszcze ze te wibracje pojawiaja sie dopiero jak silnik wejdzie na swoja prawidlowa temerature. Na zimnym silniku lub jeszcze w pelni nie dogrzanym tego problemu nie ma. Nie chce jechac do serwisu bo mi pol auta wymienia. Na co jeszcze zwrocic uwage - moze ktos mial podobny przypadek i podzieli sie informacjami co jest przyczyna tego typu zachowania auta. Moze ktos ma jakies przypuszczenia o co chodzi.

Zgory dzieki za info

Pozdrawiam
Sebi



Wibracje w passacie kombi 1,9 TDI rok 2000
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Lipca, 2005, 22:54:26 »
Witam .
Mam dokładnie ten sam objaw co kolega powyżej . Posiadam Audi  80 1.9 TDI 1994rok. Właśnie jestem po wymianie  poduszek pod skrzynią , i niestety to u mnie też nie pomogło, więc nawet nie będę wymieniać tych pod silnikiem bo widzę że kolega wymienił i nic. Z mojego doświadzenia sugeruję że to prawdopodobnie wina leży po stronie sprzęgła lub jego docisku [ogólnie sprzęgło]. Takie zdanie podzielają ze mną niektórzy mechanicy.

Wibracje w passacie kombi 1,9 TDI rok 2000
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Lipca, 2005, 12:38:15 »
a nie są to czasem auta powypadkowe ?? bo swojego czasu miałem podobny problem z Mondeo TDDI. Dowiedziałem się żę to wina "przemieszczenia się silnika i niepoprawnej naprawy samochodu" żeczywiście auto okazało się być Baardzo po przejściach. Nie wiem czy to ma wogóle coś wspólnego ze sobą ale ja się auta pozbyłem oddając go sprzedawcy.

Wibracje w passacie kombi 1,9 TDI rok 2000
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Lipca, 2005, 20:57:03 »
Ja pewnego pięknego dnia zadzwoniłem do Krakowa do jednego z wrsztatów.
Opowiedziałem o swoim problemie przez telefon i gość powiedział mi że mieli już kilka takich przypadków i że problem tkwi w elektronice pompy wtryskowej. Powiedział że mają wszystkie części na miejscu i że naprawa w najgorszym wypadku potrwa koło 4 godzin i koszt maksymalnie 1500 zł.
Wsiadłem w autko zostawiając wszysko i pojechałem.
Okazało się że mój silniczek jest na pompowtryskach i że jednak nie mają części bo oni myśleli że mam zwykłą pompę wtryskową. Podłączyli go do komputerka i wyskoczył taki błąd: pompowrtryskiwacz nr 2 - przekroczono zakres regulacji.
Tak więc odjechałem nie naprawionym autkiem bo pompowtryski trzeba zamówić. Ponoć ciężką sprawą jest zlokalizowanie wadliwie działającego pompowtryskiwacza. Komputer ponoć nie zawsze pokazuje prawdziwie który jest uszkodzony. Odbywa się to ponoć na zasadzie eliminacji.
Myślę że kolega który piosał o podobnym problemie może się tak zwrócić ze swoim problemem.
Jest to autoryzowany serwis BOSCH
DIESEL SERWICE BOSCH Marek Ciesielski KRAKÓW
tel. 012 4258351, 012 6864105

Życzę koledze tego aby załatwili twój problem
Ja umówiłem się w Katowicach w serwisie VW na poniedziałek
Jeden pompowtrysk kosztuje u nich 2500
Mam nadzieję że to jest przyczyna tego szarpania i myślę żę już nienbawem będę jeździł sprawnym autkiem.

Atak wracając do tego sprzęgła to napewno słyszałbyś jakieś niepokojące dźwięki ze skrzyni biegów
Ja myślę jednak że problem tkwi w podawaniu paliwa.

Pozdrawiam ]
Sebi

Wibracje w passacie kombi 1,9 TDI rok 2000
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Lipca, 2005, 00:50:27 »
No i po problemie
Wymieniłem wszystkie pompowtryski i problem zniknal.
Jednak calej akcji nie robilem w serwisie tylko w jednym z rzeszowskich warsztatów, w którym to jeden pompowtrysk kosztuje 650 złociszy a nie jak w serwisie 2500. Wymione szybko sprawnie i bez problemów.
Pozdrawiam serdecznie Bartka - właściciela no i oczywiście wyspecjalizowaną kadre mechaników.

Pozdrawiam
Sebi

Wibracje w passacie kombi 1,9 TDI rok 2000
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Lipca, 2005, 09:07:44 »
troche przepłaciłeś...
color=red]M[/color]aster's Tuning oddział Katowice

www.tdituning.pl

Kupię nowe lub używane wtryski ALH.
Sprzedam głowice VP 11 i 12mm.


194KM / 400Nm z 90tki :D