TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

zła jakość paliwa - golf III TDI 97 - dioda świec żarowych

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jo

Witam, od czasu do czasu zapala sie dioda od świec żarowuch i mruga. Serwis VW orzekł, że nie są w stanie udzielić mi jednoznacznej odpowiedzi i wysłali mnie do serwisu Bosch'a - jeszcze nie byłem - komputer w serwisie VW informuje o problemie z pompą wtryskową - samochód chodzi idealnie 110tys.km - tylko ta dioda. Tankuję tylko i wyłącznie na Shell'u. Czy jakoś paliwa na Shell'u może mieć znaczenie. Czy mrugająca lampka świec żarowych to właśnie sygnalizuje? Proszę o informację.
Dziękuję. Jacek



zła jakość paliwa - golf III TDI 97 - dioda świec żarowych
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Lipca, 2005, 09:14:15 »
Trzeba by sprawdzić jaki błąd się pojaia w komputerze.
Powodów może być wiele, od problemów z nastawnikiem dawki to prozaicznego problemu z czujnikiem wciśnięcia pedału hamulca...
color=red]M[/color]aster's Tuning oddział Katowice

www.tdituning.pl

Kupię nowe lub używane wtryski ALH.
Sprzedam głowice VP 11 i 12mm.


194KM / 400Nm z 90tki :D

Offline Jo

zła jakość paliwa - golf III TDI 97 - dioda świec żarowych
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Lipca, 2005, 11:49:14 »
Dziękuję za odpowiedź. Koputer wykazuje  sporadyczne problemy z nastawnikiem dawki. Co z tym zrobić. Nie ukrywam, że dodałem jakiegoś uszlachetniacza do paliwa firmy Shell i lampka po ok.40km zgasła. Tak się czepiam jakości tego paliwa ale prawdą jest, że komputer w serwisie VW informował o tym nastawniku dawki. Wszyscy się jednak dziwili ponieważ samochód pracuje normalnie. Nie ma żadnych problemów. Czy sporadyczne wadliwe działanie nastawnika dawki może doprowadzić do problemów? Co z tym zrobić. Serwis się poddał. Dodam od siebie, że zawsze myślałem o spalaniu tych silników na poziomie 5 - 5,5litra, mój spala 6,5 - 6,8, może to ma związek z tym nastawnikiem. Proszę o informację.
Dziękuję z góry.
Jacek

zła jakość paliwa - golf III TDI 97 - dioda świec żarowych
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Lipca, 2005, 09:06:58 »
Sprawdź jeszcze instalację. Może auto było po dzwonie i przetarła się wiązka idąca do pompy. Czasami się to zdarza, nawet w autach nie będących po dzwonie ;-) Sprawdz więc dokładnie całą wiązkę, przeczyść kontakt sprayem styki we wtyczce itd.
color=red]M[/color]aster's Tuning oddział Katowice

www.tdituning.pl

Kupię nowe lub używane wtryski ALH.
Sprzedam głowice VP 11 i 12mm.


194KM / 400Nm z 90tki :D

Offline Jo

zła jakość paliwa - golf III TDI 97 - dioda świec żarowych
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Lipca, 2005, 20:17:55 »
Dzięki za chęc pomcy. Cenię sobie normalność i bezinteresowność w tym chorym świecie. Dziękuję jeszcze raz.
Jacek
Myślę, że jak Bóg da, to sie spotkamy.
Pozdrawiam