TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

różnice w turbinach w TDI ??

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

różnice w turbinach w TDI ??
« dnia: 09 Sierpnia, 2005, 13:18:45 »
Zastanawiałem się jakie są różnice w budowe turbin i w ich ... nazwijmy to potencjale chodzi mi o turbiny w silnikach TDI 110,115, 130, i 150
Czy chodzi tylko o ich jakość i wytrzymałość? jestem laikiem ale bardzo mnie to interesuje :D



Offline promax

  • *****
  • 555
różnice w turbinach w TDI ??
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Sierpnia, 2005, 08:25:30 »
Coż,na turbawkach to ja się nie znam więc to co napisze będzie bardzo ogólne
Przedewszystkim turbo w TDI 90 ma stałą geometrię łopatek a bynajmniej z początku tak miało,więc silnik zanim zacznie naprawdę ciągnąć potrzebuje nabrać troszkę więcej obrotów.
W pozostałej reszcie ma już zmienną geometrię i dlatego te motorki lepiej się kręcą z "dołu"
Różnica pomiędzy turbawką w TDI 110 a 130 tkwi napewno w potencjale do wytwarzania stałego i max ciśnienia doładowania,a to przekłada sie już na max uzyskaną moc i przebieg krzywej momentu obrotowego,czyli to co odczuwasz jako siłę ciągu,pozdro
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

różnice w turbinach w TDI ??
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Sierpnia, 2005, 11:27:17 »
A czy turbina 130 od tej z 150 różni się tylko jakością (wytrzymałością ??)

Suszarki
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Sierpnia, 2005, 21:52:19 »
Jesli idzie o suszarke od 110 i 115 ps to roznice sa bardzo male wielkosciowo i wytrzymalosciowo.130 jest juz troszke wieksza konstrukcja co daje mozliwosc bespiecznego podniesienia cisniena ladowania. Natomiast 150 jest juz perelka standartowo pracuje produkujac cisnienie 1,6 bara jest wieksza i bardziej wytrzymala, bynajmniej jak wymieniag to tylko na 150 ale niestety jest ich malo na rynku wtornym wiec najpopularniejszym zamiennikiem jest 130.

Suszarki
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Sierpnia, 2005, 15:31:03 »
Potencjał turbin zależy przede wszystkim od chipu komputera sterującego pracą silnika...a jeżeli chodzi o budowe i wytrzymałość to różniece są bardzo małe.

Offline promax

  • *****
  • 555
Suszarki
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Sierpnia, 2005, 18:33:05 »
ale się ubawiłem,filip zapytaj starszego jak nie wiesz o co chodzi
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Suszarki
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Sierpnia, 2005, 19:02:30 »
Już pytałem :mrgreen: Pozdro :D

Suszarki
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Sierpnia, 2005, 12:49:30 »
czy wogóle istnieje turbo 150 które bez rzadnych problemów podejdzie do Passata, bo szczerze mówiąć nawet nie widziałem takiej turbiny, bo te od golfów i seatów są chyba inne z powodu innego ustawienia silnika??

Re: Suszarki
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Sierpnia, 2005, 13:42:55 »
Cytat: "Brutus"
czy wogóle istnieje turbo 150 które bez rzadnych problemów podejdzie do Passata, bo szczerze mówiąć nawet nie widziałem takiej turbiny, bo te od golfów i seatów są chyba inne z powodu innego ustawienia silnika??


bo po prostu nie ma takiej turbiny
color=red]M[/color]aster's Tuning oddział Katowice

www.tdituning.pl

Kupię nowe lub używane wtryski ALH.
Sprzedam głowice VP 11 i 12mm.


194KM / 400Nm z 90tki :D