TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Stuki w silniku?

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Stuki w silniku?
« dnia: 10 Kwietnia, 2005, 12:01:03 »
Pacjent to Skoda Octavia AGR z 98r. z przebiegiem nie mniejszym niż 126 tys.km (może być kręcony). Objawy są takie że coś stuka w silniku. Na zimnym jest ok, ale jak tylko się silnik nagrzeje do temperatury pracy zaczyna stukać. Auto od 6 tys. km jeździ na oleju 10W40 Petro-Canada niestety nie wiadomo na czym jeździło wcześniej. Stukanie oczywiście wzrasta wraz ze wzrostem obrotów. Podejrzewam że są to popychacze i w tym tygodniu zostanie to sprawdzone ale zastanawiem się jeszcze nad jedna rzeczą: czy olej nie jest za rzadki lub niewłaściwy (normy VW spełnia) - i zastanawiam się czy przed rozebraniem silnika nie zalać jakiegoś innego półsyntetyka?

Co o tym wszystkim sądzicie - wszelkie sugestie mile widziane :)



Stuki w silniku?
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Kwietnia, 2005, 10:05:17 »
popychacze
color=red]M[/color]aster's Tuning oddział Katowice

www.tdituning.pl

Kupię nowe lub używane wtryski ALH.
Sprzedam głowice VP 11 i 12mm.


194KM / 400Nm z 90tki :D

Stuki w silniku?
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Kwietnia, 2005, 18:17:05 »
Sprawdzone - oczywiście popychacze.

Popychacze
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Września, 2005, 23:03:45 »
Mam podobny problem w Passacie B5 AFN, wymieniłem popychacze ale problem pozostał.
Przy odpalaniu zimnego silnika słychac zawory przez ok 10s potem stuki zanikają,  czasami  przy rozgrzanym  silniku słyszę na wolnych obrotach lekkie stukanie. Po dodaniu gazu czasami robi się cicho.
Wymieniłem ostatnie wtryski na nowe - tak doradził mechanik, auto jest mocniejsze ale dalej słychać te stuki.
Olej wymieniam co 12-15.000km Motul 10w40
Przebieg 180.000km

proszę o pomoc