TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Wymiana Rozrzadu TDi 130KM AWX

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wymiana Rozrzadu TDi 130KM AWX
« dnia: 18 Października, 2005, 07:22:34 »
Witam Wszystkich!
Pytanko moje dotyczy wymiany rozrzadu w Passacie 1.9 TDi 130 KM AWX z 2002r. Wedlug ksiazki przegladów mialem zrobic wymiane przy 90000 tys i tak chcialem zrobic tyle ze juz nie w ASO bo gwarancja i tak skonczyla mi sie kilka miesiecy temu, pojechalem wiec w Krakowie do znanego sklepu z czesciami do VW i goscie dali mi wszsytko co bylo niby niezbedne pasek rolke napinacz itd, pojechalem z tym do zaprzyjaznionego mechanika i zostawilem na dzien autko, pod wieczor przy odbiorze mechanik powiedzial ze wszsytko zrobil oprocz rolki bo ta niby nie do tego silnika ale zebym sie nie klopotal bo na tej co mam przejade jeszcze kolejne 90 tys po czym oddaje mi zapakaowana rolke w pudelku ale daje mi tez napinacz i teraz sie zastanawiam czy rzeczywiscie moja stara rolka i napinacz faktycznie przejada jeszcze kolejne 90 czy gosc mi cos sciemnia bo mu sie nie chcialo (ale nie sadze bo zawsze byl rzetelny). Powiedzcie mi propsze czy faktycznie nie trzeba wymieniac calego rozrzadu czy mimo wszsytko lepiej zrobic calosc i miec swiety spokoj!
Dzieki za rady
Pozdrawiam!
TONY!



Wymiana Rozrzadu TDi 130KM AWX
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Października, 2005, 08:20:11 »
Raczej sciemnia, na oko nie da sie ocenic stanu rolek, lożysk. Wymiana rolek i napinacza to niewielki koszt w porownaniu z kosztem remontu silnika.
Szczegolnie jak uzywasz auto na codzien i poruszasz sie dynamicznie.
Ja bym do niego pojechal niech poprawia.

Wymiana Rozrzadu TDi 130KM AWX
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Października, 2005, 09:14:13 »
Hmm, to musze najpierw pojechac do tego sklepu gdzie kupilem czesci i sie upewnic co z ta rolka i napinaczem, niech to dokladnie sprawdza i bede wiedzial; czy sciemnia czy nie. Z drugiej strony jak juz pisalem mechanik raczej rzetelny, tym bardziej ze musial i tak do wymiany samego paska rozebrac prawie polowe przodu auta wiec chyba mogl dokladniej juz wtedy sprawdzic rolke i napinacz.

Wymiana Rozrzadu TDi 130KM AWX
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Października, 2005, 23:07:50 »
Nie watpie w rzetelnosc, ale nie da sie ocenic na oko stanu lozyska ( czy podziala jeszcze przez 70 tys czy nie.

Wymiana Rozrzadu TDi 130KM AWX
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Października, 2005, 17:55:27 »
Ja też bede wymieniał za ok 2 tyg rozrzad w passacie tdi 130km,ale wymieniam wszystkie rolki,poniewaz kolega z serwisu powiedział że wtedy masz pewnosc ze nic sie nie stanie ,cena za rozrząd w serwisie to ok.2500zł brutto,więc lepiej niech ci wymieni ten fachman,bo jak coś walnie to sie stary wykosztujesz.

Wymiana Rozrzadu TDi 130KM AWX
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Października, 2005, 11:31:12 »
Cytat: "pawelb6"
Ja też bede wymieniał za ok 2 tyg rozrzad w passacie tdi 130km,ale wymieniam wszystkie rolki,poniewaz kolega z serwisu powiedział że wtedy masz pewnosc ze nic sie nie stanie ,cena za rozrząd w serwisie to ok.2500zł brutto,więc lepiej niech ci wymieni ten fachman,bo jak coś walnie to sie stary wykosztujesz.


Strasznie drogo

Wymiana Rozrzadu TDi 130KM AWX
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Października, 2005, 21:20:35 »
Cytat: "leinadzs"
Cytat: "pawelb6"
Ja też bede wymieniał za ok 2 tyg rozrzad w passacie tdi 130km,ale wymieniam wszystkie rolki,poniewaz kolega z serwisu powiedział że wtedy masz pewnosc ze nic sie nie stanie ,cena za rozrząd w serwisie to ok.2500zł brutto,więc lepiej niech ci wymieni ten fachman,bo jak coś walnie to sie stary wykosztujesz.


Strasznie drogo

a za ile mozna zrobic na orginalnych czesciach?

Offline kinyo

Wymiana Rozrzadu TDi 130KM AWX
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Listopada, 2005, 10:09:12 »
Cytat: "pawelb6"
Cytat: "leinadzs"
Cytat: "pawelb6"
Ja też bede wymieniał za ok 2 tyg rozrzad w passacie tdi 130km,ale wymieniam wszystkie rolki,poniewaz kolega z serwisu powiedział że wtedy masz pewnosc ze nic sie nie stanie ,cena za rozrząd w serwisie to ok.2500zł brutto,więc lepiej niech ci wymieni ten fachman,bo jak coś walnie to sie stary wykosztujesz.


Strasznie drogo

a za ile mozna zrobic na orginalnych czesciach?

Mam doiście do kompletnego i orginalnego rozrządu do PD z pompa wody 1000zł .
Za wymiane biore 250zł w audi i pasatach b4,b5 niestety tam trzeba rozebrać cały przód , w modelach z silnikiem poprzecznie ustawionym 150zł .
W cene jest wliczona regulacija kąta i sychronizacija rozrządu w silnikach PD.
img]http://www.wcv.com.br/interface/mr_audi.gif[/img]
WŁADCA PIERŚCIENI

Offline MaTyS

maly problem po wymianie rozrzadu
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Listopada, 2005, 08:20:46 »
witam
Ja wlasnie wymienilem rozrzad po 100tys., niestety okazalo sie ze pasek wieloklinowy z napinaczem tez do wymiany wiec koszty czesci sie podwoily :( .
Jesli chodzi o AWX bo tez mam taki silnik to jest taka sprawa ze wystepuja 2 rodzaje napinacza, albo sama rolka napinajaca z regulacja reczna, albo inna rolka z napinaczem gazowym. Niestety mam to 2 rozwiazanie ( niestety- bo bardziej kosztowne )

Mam do specjalistow pytanie , czy mozna w jakis sposob a jesli tak to jak zdjagnozowac  VAG-iem problemy wynikle po wymianie rozrzadu.
Co prawda delikatne ,ale zauwazalne

1. moze subiektywne ,ale  zimny silnik chyba bardziej drzy
2. czego napewno nie bylo wskazowka obrotosciomierza delikatnie  
    prawie  niezauwazalnie sie rusza

Wymiana Rozrzadu TDi 130KM AWX
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Listopada, 2005, 17:10:07 »
Witam.Właśnie wczoraj wymieniłem rozrząd w swoim pasku i wyszło znacznie taniej niż mówili,miało być 3200zł,za kompletny wraz z przeglądem po 90000km zapłaciłem 2400zł wymienili rolki pasek,amortyzator drgań itp.

Wymiana Rozrzadu TDi 130KM AWX
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Listopada, 2005, 17:10:49 »
i pompe wody

Wymiana Rozrzadu TDi 130KM AWX
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Listopada, 2005, 12:48:05 »
Witam
ja dalem w sumie 700 za czesci : pasek, rolke, napinacz, komplet filtrow (w tym z aktywnym weglem) + wymiana oleju, diagnostyka na komputerze i zaplacilem wlasnie u tego fachmana za robocizne 1400 wiec w sumie 2100 wydaje mi sie ze bardzo nie przeplacilem a co do tej niewymienionej rolki to trudno - zawierzylem mu i pewnie mniej spokojie bede jezdil kolejne 90000 ale mu ufam - tyle ze nie mam gwarancji

Wymiana Rozrzadu TDi 130KM AWX
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Lutego, 2006, 10:30:38 »
Ad. rozrządu w passacie.

Jakie są przebiegi między oresową wymianą całego ustrojstwa. ?

Chodzi mi o silniki 1.9 TDI - 100 KM oraz 130 KM , produkowane po 2001 roku ?

Pozdrawiam

No to Szcześć Boże na drogę
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Lutego, 2006, 13:42:46 »
Nie wymienić wszystkiego łącznie z pompą wody w PD130PS. ale hardcore i wziąść za robotę 1400 zł i puścić klienta z rozrządem który się roz...bie za jakieś 40-45 tyś km. hehe ciekawe na ile Cię potem skasuje za remont Motoru!!!! Pompę wody ok mozemy podyskutowac że została stara ALe Rolki !!! stare puścić i dać nowy pasek qwa ludzie mam jedno pytanie czy ktoś z was wie jakie temperatury tam latem panują i jak wtedy zachowuje się bieżnia rolki i smar!!!! owszem do jazdy jak taxi po mieście nie ma problemu ale jak pogonisz tym na wakacje do hiszpanii z butem po autobanie ...... no cóz zobaczymy. :roll: