TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

chipować albo nie chipować oto jest pytanie

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof

  • *
  • 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • DIGITECH hamownia chiptuning autoelektronika K-ce
    • DIGITECH hamownia tuning chiptuning filtry FAP/DPF Autoelektronika Katowice
chipować albo nie chipować oto jest pytanie
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Października, 2005, 13:35:45 »
Masz racje, samo "wgranie" programu to zajmuje klika minut. Pytasz się dlaczego to tyle kosztuje?
Na to aby móc "wgrać" program potrzeba:
1.sprzęt
2.programu do obróbki bitmap
3.wiedza
a to niestety wszystko kosztuje.
Co do programów to każdy program od innego tunera będzie miał inną charakterystykę. Dlatego są lepsi i najlepsi w tym temacie. Myślę, cena jaką zapłacisz ma odzwierciedlenie w jakości i efekcie modyfikacji programu.
[size=17]DigiTech[/size][/b] PROMOCJA na chiptuning ZOBACZ
www.chiptuning.katowice.pl
DIAGNOSTYKA, CHIPTUNING, HAMOWNIA OBCIĄŻENIOWA

Offline raf

chipować albo nie chipować oto jest pytanie
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Października, 2005, 17:24:09 »
efektetem rozumiem jest krzywa na hamowni (czy krzywa np. A  zbudowana w zakładzie X)
będzie różnić (w efekcie) się od takiej samej krzywej A zbudowanej w zakładzie Y
Ps Dzięki za poważne podejście do sprawy - "Krzysztof"

chipować albo nie chipować oto jest pytanie
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Października, 2005, 23:32:32 »
Kwestia co chcesz osiagnac i jakim kosztem. Chipa zalozysz i frajde bedziesz mial dla siebie, gorzej sprzedac auto kazdy mysli ze byl katowany. Box'a zawsze wyjmiesz i sprzedasz dalej to troche kasy odzyskasz. Ale przyrost i przebieg krzywych mocy nieco inny.

Offline raf

chipować albo nie chipować oto jest pytanie
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Października, 2005, 08:43:48 »
czy nie mogą  zrobić BOXA  który nadąży  za chipem ( elektronicznie jest to możliwe?? ) bo marketingowo rozumiem że nie !!

Offline raf

chipować albo nie chipować oto jest pytanie
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Października, 2005, 18:34:38 »
Cytat: "demon-20"
Kwestia co chcesz osiagnac i jakim kosztem. Chipa zalozysz i frajde bedziesz mial dla siebie, gorzej sprzedac auto kazdy mysli ze byl katowany. Box'a zawsze wyjmiesz i sprzedasz dalej to troche kasy odzyskasz. Ale przyrost i przebieg krzywych mocy nieco inny.

nieco inny to znaczy???
KM?.
Nm?.
Paliwo??
czy coś wiadomo o boxach PSI ??

chipować albo nie chipować oto jest pytanie
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Października, 2005, 00:11:48 »
Nie da rady zrobic boxa który nadązy za programem to jest jasne jak słońce nie masz mozliwości ingerencji w tyle składowych plus czas reakcji jest Spoooooro dłuzszy na boxie  i tyle .

Offline raf

chipować albo nie chipować oto jest pytanie
« Odpowiedź #21 dnia: 30 Października, 2005, 09:59:43 »
podsumowując Box uzyskuje jakieś przyrosty (mocy , momentu i zużycia paliwa poprzez oszukiwanie komputera )
chip  robi to na zasadzie ( zmiana map,dostosowanie różnych czynników temp(pow.paliwa) ciśnienie pow ,kąt wtrysku itp. czyli tak naprawdę to jest prawdziwy tuning ( jak dla mnie )
teraz pozostaje tylko wybór firmy( doświadczenie , kasa, odległość od Poznania )

Offline dssn

  • *****
  • 559
    • http://www.terpior.prv.pl
chipować albo nie chipować oto jest pytanie
« Odpowiedź #22 dnia: 30 Października, 2005, 12:36:32 »
Nie sadze by po cziptuningu gorzej bylo sprzedac auto. Zalezy od klienta, ale nawet jak sie boisz ze po czipie moga myslec tak o samochodzie jak mowisz "ze byl katowany" to nie mowisz nic o czipie i po sprawie.
O

chipować albo nie chipować oto jest pytanie
« Odpowiedź #23 dnia: 30 Października, 2005, 13:32:42 »
siem ja jestem z poznania. chipowalem bravo jtd u Mielcarka i zrobil na prawde dobra robotę !!
 bravo przed mialo  94 KM teraz ma 125 KM. wszystko chodzi bez zarzutow, przejechalem ponad 5 tys kilometrow i nic.... no poza sprzegłem :D

Offline Daro

chipować albo nie chipować oto jest pytanie
« Odpowiedź #24 dnia: 30 Października, 2005, 18:25:31 »
A czy przy ok. 1800-2200 obr nie masz dziwnych drgań silnika?

chipować albo nie chipować oto jest pytanie
« Odpowiedź #25 dnia: 31 Października, 2005, 13:00:24 »
nie rozumiem pytania ...

 o ile kierowane jest do mnie

chipować albo nie chipować oto jest pytanie
« Odpowiedź #26 dnia: 31 Października, 2005, 15:21:01 »
a moze wiecie na jakiej zasadzie zrobiony był taki myk że w "zrobionej"skodziance była możliwości wyboru pomiędzy trybami (programu??) po przełączeniu samochód ze 110 robił 140 PS??
bo był box??
bo nie wiem czy to możliwe w przypadku wymiany programu lub chipa...
assat 130 torsen

Offline raf

chipować albo nie chipować oto jest pytanie
« Odpowiedź #27 dnia: 31 Października, 2005, 19:31:43 »
Cytat: "porsche911"
siem ja jestem z poznania. chipowalem bravo jtd u Mielcarka i zrobil na prawde dobra robotę !!
 bravo przed mialo  94 KM teraz ma 125 KM. wszystko chodzi bez zarzutow, przejechalem ponad 5 tys kilometrow i nic.... no poza sprzegłem :D

jakieś namiary na tego mielcarka ??
a znasz( co sądzisz) o http://www.chiptuning.strona.pl/

chipować albo nie chipować oto jest pytanie
« Odpowiedź #28 dnia: 01 Listopada, 2005, 10:38:25 »
ja bylem zdecydowany na niego od początku. Wiadomo ze przez lata startow zebral duzo informacji o autach. Ale oprocz tego nie jest to zeden pan Kaziu tylko specjalista.

a jesli chodzi o kontakt wystarczy wpisac w google i juz mamy  http://www.mielcarek-tuning.com.pl/

Offline Daro

chipować albo nie chipować oto jest pytanie
« Odpowiedź #29 dnia: 01 Listopada, 2005, 11:34:21 »
Porsche911 to było do Ciebie. Sorry, że nie napisałem twojego nicka. Chodzi mi oto, że po wirusie wszyscy narzekają na dziwne drgania silnika przy ok. 1800-2200 obr. przy butowaniu na 4 i 5 biegu. Chciałem się dowiedzieć czy też tak masz.