TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

problem z dymieniem-help!!:)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

problem z dymieniem-help!!:)
« dnia: 04 Listopada, 2005, 14:05:40 »
witam wszystkich serdecznie!! mam maly problem z dymieniem. Golfik mk IV silnik ALH zrobiony z 90 na 128kucykow i 280 momentu. Wrzucone sa wtryskiwacze od 110 konnego silnika i turbina od 130. Poza tym auto nie ma katalizatora,a w jej miejscu jest strumiennica+przelotowy tlumik. Wirus byl zapodany przed wymiana wtryskow a po wymianie turbiny. Chyba wypadaloby  jeszcze raz przeprogramowac compa bo prawdopodobnie dostaje za duzo paliwka hmmm. Co o tym myslicie?? mialem juz kilku pseudofachowcow mechanikow ktorzy chciali zebym wymienial wtryski i turbine. Turbina sie nie poci a auto ma moc taka jak powinno wiec mysle ze glupota byloby to wymieniac. Jezeli zapodam nowego wiruska auto przestanie dymic ?? Jesli tak to ile to bedzie kosztowalo i dlaczego tak drogo hehehe?? Czy moze po prosty bez katalizatora bedzie dymil i koniec??P.S. dymi tylko przy deptaniu
pozdrawiam i dziekuje z gory za rady



problem z dymieniem-help!!:)
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Listopada, 2005, 15:41:47 »
praktycznie każda modyfikacja wymaga późniejszego dostrojenia elektroniki. wymieniając wtryskiwacze znacznie zwiększyłeś dawkę paliwa, co powoduje przedawkowywanie przy pełnym bucie.
Na wtryskach 110 i turbo 130 można w ALH spokojnie zrobić 145KM i 300NM bez dymu

w załączeniu wykres identycznej modyfikacji:
color=red]M[/color]aster's Tuning oddział Katowice

www.tdituning.pl

Kupię nowe lub używane wtryski ALH.
Sprzedam głowice VP 11 i 12mm.


194KM / 400Nm z 90tki :D

problem z dymieniem-help!!:)
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Listopada, 2005, 15:53:26 »
WIELKIE DZIEKI !!!
145 konikow  i 300 momentu to brzmi super :)
Czy to ze comp byl juz zawirusowany bedzie mialo wplyw na cene modyfikacji elektroniki??  Jezeli dobrze zrozumialem to przeprogramowanie compa da wzrost mocy i uzyskanie sprawnego spalenia calego paliwa, a co za tym idzie ograniczenie dymienia??
Ile bedzie mnie to kosztowalo tak +-??pozdrawiam

problem z dymieniem-help!!:)
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Listopada, 2005, 16:31:38 »
tak jak napisałem auto nie będzie dymić.

cene wysyłam na PW
color=red]M[/color]aster's Tuning oddział Katowice

www.tdituning.pl

Kupię nowe lub używane wtryski ALH.
Sprzedam głowice VP 11 i 12mm.


194KM / 400Nm z 90tki :D