TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

tdi-dziwne szarpanie przy ok 2tys obrotow

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tdi-dziwne szarpanie przy ok 2tys obrotow
« dnia: 13 Listopada, 2005, 21:47:04 »
niepokojace objawy w moim tdi golfIII. przy spokojnej jezdzie w granicach 2 tys obrotow silnik zaczyna szarpac a samochod "zajaczkuje" takze caly sie trzesie :( . gdy trzymam go na wyzszych obrotach ok 3 tys problem zanika . ponadto na biegu jalowym silnik ma jakby nierowne obroty i rzezi . prosze o porady co sie pierniczy
ps. mam cicha nadzieje ze to nie pompowtryski



tdi-dziwne szarpanie przy ok 2tys obrotow
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Listopada, 2005, 20:33:37 »
Cytuj
niepokojace objawy w moim tdi golfIII. przy spokojnej jezdzie w granicach 2 tys obrotow silnik zaczyna szarpac a samochod "zajaczkuje" takze caly sie trzesie

chociaż mój silnik to "zwykły" TD mam dokładnie te same objawy.moja pompa wtryskowa jest sterowana elektronicznie i podejrzewam że to właśnie potencjometr sterujący jest przyczyną nieprawidłowej pracy.czy ktoś może potwierdzić moje przypuszczenia i podpowiedzieć jak to zdiagnozować ?

tdi-dziwne szarpanie przy ok 2tys obrotow
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Listopada, 2005, 11:44:13 »
Przykro mi to stwierdzić ale to są objawy złej pracy nastawnika elektromagnetycznego pompy wtryskowej (to ta częśc pompy gdzie dochodzą kabelki) . W 90 % przypadków pomaga czyszczenie tego nastawika [mikro opiłki] i ponowna regulacja dawki paliwa. Polecam wyspecjalizowany warsztat z komputerem. W serwisie  BOSCH  ta przyjemność kosztuje: 1. zdjęcie i założenie pompy oraz regulacja - 200 zł      2. rozebranie pompy, wyczyszczenie i złożenie - 500 zł.  Razem 700 zł. Pozdrawiam.

tdi-dziwne szarpanie przy ok 2tys obrotow
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Listopada, 2005, 13:34:14 »
można spróbować też wykonać tzw. hammer mod czyli odpowiednie stuknięcie młotkiem w nastawnik :D
czasami pomaga, ale auto będzie troche słabsze.
color=red]M[/color]aster's Tuning oddział Katowice

www.tdituning.pl

Kupię nowe lub używane wtryski ALH.
Sprzedam głowice VP 11 i 12mm.


194KM / 400Nm z 90tki :D