TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Temperatura

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Temperatura
« dnia: 21 Listopada, 2005, 16:42:54 »
Pytam bo to moja pierwsza zima Dieslem

Jak to jest z temp. bo jak bylo cieplo wskazowka byla na polowie skali a teraz nie dochodzi tam za CHINY LUDOWE. Jest o 1/4 nizej a przy jezdzie caly czas do 2.300 rpm nawet o polowe nizej.  Temperatura podnosi sie jak stoje ale jak jade dluzszy kawalek to znowu troche opada...

( Latem tez byly roznice pomiedzy temp. w czasie jazdy i w czasie stania w korku ale uznalem to za normalne bo nie byly to duze roznice. chociaz przy bardziej dynamicznej jedzie temp. przekraczala połowe. :? )



Temperatura
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Listopada, 2005, 08:33:18 »
Prawdopodobnie masz uszkodzony termostat

Offline dssn

  • *****
  • 559
    • http://www.terpior.prv.pl
Temperatura
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Listopada, 2005, 09:29:45 »
u mnie jest to samo, w lecie sie grzal w zimie temp za mala :( jedni fachowcy mowia ze to termostat innie ze tak ma byc poki nie spadnie ponizej 80 * C i nie podskoczy powyzej 100*C to mozna jezdzic...
O

Temperatura
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Listopada, 2005, 15:48:25 »
Radzę również sprawdzić termostat, bo zimą taka jazda nic dobrego silnikowi nie da... szkoda auta.

Re: Temperatura
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Listopada, 2005, 16:46:59 »
Cytat: "dssn"
u mnie jest to samo, w lecie sie grzal w zimie temp za mala :( jedni fachowcy mowia ze to termostat innie ze tak ma byc poki nie spadnie ponizej 80 * C i nie podskoczy powyzej 100*C to mozna jezdzic...


a jak jest na srodku to ile jest?? 90 *C ??

Re: Temperatura
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Listopada, 2005, 20:51:50 »
Jak jest na środku to jest właśnie 90* i tak ma być. Wskazówka nie ma prawa drgnąć bez względu na to czy jazda w korku czy na trasie. U mnie tak jest.
olf IV TDI ALH

Offline dssn

  • *****
  • 559
    • http://www.terpior.prv.pl
Re: Temperatura
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Listopada, 2005, 17:55:14 »
no u nie napewno cos nie tak, dzisiaj na trasie krakow stalowa wola podczas jazdy z predkoscia 110-130 km/h temperatura caly czas 80*C a tylko w korkach w krakowie 90*C :(
O

Re: Temperatura
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Listopada, 2005, 18:07:35 »
no wlasnie ja tez mam podobnie i tak mysle ze jak sie jedzie  to ped powietrza chlodzi dodatkowo i dlatego temp. spada . a chyba najwaznijesze ze nie rosnie nadmiernie

Offline dssn

  • *****
  • 559
    • http://www.terpior.prv.pl
Re: Temperatura
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Listopada, 2005, 01:20:58 »
nie, bo mimo pedy powietrza temperatura powinna pyc stala, powinna sie utrzymywac w 90 *C mimo pedow powietrza czy upalnych dni.
O

Re: Temperatura
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Listopada, 2005, 07:06:57 »
aha..... to du** zbita.... i znowu cos :(

Offline dssn

  • *****
  • 559
    • http://www.terpior.prv.pl
Re: Temperatura
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Listopada, 2005, 09:45:13 »
z uzywanym samochodem nigdy sie nie nudzisz zawsze cos sie pi#!$#@! :) jedno naprawisz drugie sie pokaze
O

temperatuta
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Listopada, 2005, 10:17:31 »
I to w tym wszystkim jest najlepsze, ze czlowek majac uzywane auto nigdy sie nie nudzi :), a jaki jest szczesliwy jak wszystko dziala. Wiem cos o tym. :)
W PASSAT TDI 1Z

temperatuta
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Listopada, 2005, 19:15:10 »
u mnie jest zawsze na 90 st. i tak powinno być, nie powinna wogle drgnąć w zależności od temp w zimie czy w lecie czy się stoi czy jedzie.Pozdro

Offline lolo

temperatuta
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Listopada, 2005, 23:55:31 »
umnie jest tak ze teraz w takiej temp jaka panuje na zewnatrz troszke mija zanim pojawi sie 90*C ale jak juz sie pojawi to nigdy sie nie przesuwa czy jade czy stoje... raz tylko jedyny jakis miesiac temu jak juz nie bylo tak cieplo ale nie bylo tez zimno raz sie wskazowka roszyla do gory ale stalem wtedy w korku w krakowie potem jak ruszylem temp, spadla i tak juz zostalo do dzisiaj ze czy stoje czy jade mam 90 tylko zastanawia mnie dlaczego wtedy tak sie stalo :/

Offline Matam

Temperatura
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Stycznia, 2006, 12:44:35 »
Witam panowie, to mój pierwszy tu pościk.
Kupiłem miesiąc temu Cordobe 99 rok 1,9 TDI GT 81 KW (110 KM).
Mam wiele pytań ale teraz na temat temperatury.
Muszę się jeszcze raz upewnić po tym co poczytałem tu dziś, ale wydaje mi się że u mnie jest tak. Zanim auto się nagrzeje do 50 stopni to muszę przejechcać minimum 3-4 km! Do powyżej 70 stopni, muszę przejechać z 10-15 km. A 80 więcej. Na wolnych obrotach to wogóle nie chce się zagrzać. Nie wiem co jest - TERMOSTAT? Do tej pory myślałem że to norma.
Problem mam także z temperaturą nawiewu, jest zimne potem lekko letnie  póki nie przejadę z 5-10 km, a nawet wtedy nie grzeje tak mocno chyba jak powinno. A na wolnych obrotach wogóle nie mogę nagrzać, jest tylko letnie.
Z tą temperaturą silnika jest związane spalanie, więc zapytam. Zanim się nagrzeje, komputerek podaje duże ilości że spala. Przy starcie nawet 99l/100 km - ale wydawało mi się że to wynika z tego że na początku jest zimny (w końcu teraz zima) przy starcie no i chwile zanim ruszę stoi w miejscu więc przelicza na 0 km. Ale wydaje mi się że potem szzybciej powinien mniej spalać. Zanim się nagrzeje np. teraz w zimie dojadę do pracy 3,5 km to pokazuje  w pracy po dojechaniu 8 - 10 l/100 km. Czy to nie za dużo. Pompe wtrsykiwacza miałem nie dawno regulowaną u mechanika, ale to chyba nie ma znaczenia.
eat Cordoba 99 r. 1,9 TDi GT 110 KM