TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Pomocy brak mocy!

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pomocy brak mocy!
« dnia: 18 Grudnia, 2005, 00:02:14 »
Witajcie. Jestem nowym uzytkownikiem, mam Octavie 1,9 TDI AHF czyli 110KM już sporo czasu męczę się z przełączniem w tryb awaryjny po obciążeniu silnika na wysokim biegu z niskich obrotów. Przy ok 3,5 tyś i przy 1,2 atmosfery na dolocie jest kibel aż do resetu stacyjki podejrzewam kierownice lub zawór n75 ale czy mozna jakos łatwo wykluczyć jednom z tych zeczy. Czy 1,2 atmosfery to za dużo cz za mało dla tego silnika że przełącza w tryb awaryjny? Nie chciał bym rozbierać turbawki bez potrzeby. Czytałem że da się przeczyścić zawór n75 ale jak i czy to jest bezpieczne dla niego i silnika? VAG pokazuje po przełączeniu w awaryjny usterkę 17958.



Pomocy brak mocy!
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Grudnia, 2005, 00:19:39 »
Już wiem co jest przyczyną tego stanu. Mianowicie uszkodzona membrana siłownika sterującego kierownicami turbiny. Czy ktoś wie jak to można naprawić gdzie i za ile?

Pomocy brak mocy!
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Grudnia, 2005, 13:34:40 »
z tego co się do wiedziałem to właśnie piszesz o zaworze n 75 (w nim znajduje się ta mębrana). Mam ten sam prroblem co ty i z moich obserwacji występuje on w sytuacjach gdy jest duża gęstość wilgotnego powietrza :) temp w okolicach od +3 w dół.