TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Modyfikacja wydechu w HDI

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Modyfikacja wydechu w HDI
« dnia: 03 Stycznia, 2006, 17:56:50 »
Witam,
Stoje przed kosztownym remontem układu wydechowego w 406 HDI 2.0. Czy ktos może mi doradzić czy pozbyć się katalizatora i zastosować strumienice do tego silnika? Wózek ma zmienione oprogramowanie przez Mastera do prawie 140 kucyków.
Dzieki za wszelkie sugestie



Offline dssn

  • *****
  • 559
    • http://www.terpior.prv.pl
Modyfikacja wydechu w HDI
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Stycznia, 2006, 11:44:09 »
zalezy ile juz przejechane ma wozek, ale skoro to remont ukladu wydechowego to chyba juz troche? z tego co mi wiadomo to po 150 tys km katalizator nadaje sie do usuniecia
O

Modyfikacja wydechu w HDI
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Stycznia, 2006, 12:28:58 »
Prawie 120 k z czego połowa na modyfikacji, co czasem objawia się niezłym dymkiem. Raczej ciekawy jestem czy Ktoś ma doświadczenia ze zminiejszaniem oporów wydechu w HDI, poprzez usunięcie katalizatora lub strumienicę, reszta chcę żeby została standardowa.

Modyfikacja wydechu w HDI
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Stycznia, 2006, 15:03:55 »
ja sie podłaczam do pytania z moim JTD !!

CZY ktos jest mi wsatnie odpowiedziec na pytanie czy usuniecie kata ( ponad 200k. ) NIE POGORSZY osiagow auta !! nie chce zeby bylo szybsze ale nie chce tez zeby bylo słabsze !! po porstu taniej mi bedzie wywalic kata niz pakowac siano w nowy,

pozdrawiam !!!!!!!!!!!

Offline dssn

  • *****
  • 559
    • http://www.terpior.prv.pl
Modyfikacja wydechu w HDI
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Stycznia, 2006, 22:02:14 »
to ja wam powiem tak, u mnie po usunieciu katalizatora w astrze2 samochod zachowuje sie jak sie zachowywal. Ani nie jezdzi sie szybciej ani wolniej, nie zmienil sie tez poziom halasu.
Brat rowniez usunal katalizator w audi3 i rowniez bez zmian.
Co do strumienic to slyszalem ze podobnie jak z magnetyzerami. Ale nie powiem na ich temat nic bo nie mialem nic wspolnego.
Pozdrawiam
O

Modyfikacja wydechu w HDI
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Stycznia, 2006, 23:06:56 »
NO i ok !!
wiec pewnie wybebesze tego starucha co ma juz grubo ponad 200k i albo go zostawie albo wywale... sie zobaczy.

Jak ktos ma jakies inne doswiadczenia to prosze jeszcze o info

Dzieki

Pozdrawiam