TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Problemy z turbo w 1,8 TDDI

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problemy z turbo w 1,8 TDDI
« dnia: 09 Stycznia, 2006, 11:59:33 »
Witam,

Z początkiem zimy pojawił się problem z turbo (samochód Ford Focus 1,8 tddi 90km, przebieg ok. 122.000km)
Objawy są następujące:
Zapala bez problemu, ruszam, wciskam gaz i w momencie kiedy obroty przekraczają 2000 turbo się nie włąncza, samochód zaczyna szarpać, przerywać, ma wyraźny problem z włączeniem turbo. Dzieje się tak na wszystkich biegach w momencie kiedy chcę mocniej wcisnąć gaz i  przekroczyć 2000obr/min. Dodatkowo zauważyłem że ten problem pojawia się szczególnie przy ujemnych temperaturach czyli zimą.

Czy koś może mi powiedzieć o co chodzi :?:  :?:  :?:

Pozdrawiam,
Grzegorz



Problemy z turbo w 1,8 TDDI
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Stycznia, 2006, 19:08:12 »
ale po rozgrzaniu działa czy też nie??? Może zapiekły sie kierownice w turbinie ...trzeba by było rozebrać turbo i obejrzeć, przeczyścić...nie wiem czy w tym modelu mozna diagnozowac poprzez komputer...jest w tym aucie OBD???

Problemy z turbo w 1,8 TDDI
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Stycznia, 2006, 15:05:21 »
po rozgrzaniu też nie działa, można go podlączyć do kompa ale nie wiem czy to coś da.

Kiedyś w ASO w Cze-wie zrobiłem "Usterke" kontrolowaną (chciałem po prostu sprawdzić kompetencje pracowników). Usterka polegała na tym, że przewód poliwa biegnący od filtra do wtryskiwaczy był niedociśnięty. Konsekwencją było to że silnik nie chciał odpalić bo nie dopływało paliwo.
Spędziłem cały dzień w ASO w Cze-wie, samochód cały czas był podpięty pod kompa, za każdym razem pokazywał inne błędy, pracownicy zdezorientowani, silnik rozebrany, i kiedy zobaczyłem bezradność w oczach pracowników "zasugerowałem" aby sprawdzili filtr paliwa bo niedawno był wymieniany, i eureka!!! Focus odpalił.
Wracając do tematu...
mam wrażenie że to coś z układem dolotowy, może być nieszczelny i pewnie jakiś czujnik przekazuje do kompa a ten odcina doładowanie, ale jak sprawdzić szczelność układu dolotowego???

Offline dssn

  • *****
  • 559
    • http://www.terpior.prv.pl
Problemy z turbo w 1,8 TDDI
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Stycznia, 2006, 17:16:41 »
hehe dobry pomysl z ta usterka :) gratuluje. Niech zyja serwisy :)
O

Problemy z turbo w 1,8 TDDI
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Stycznia, 2006, 14:37:53 »
Turbina pracuje cały czas nawed przy małych obrotach a nie włancza sie!! od mometu odpalenia silnika turbina pracuje. a swoją drogą mam zamiar kupic FOCUSA Tddi ile spala ten diselek???

Problemy z turbo w 1,8 TDDI
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Stycznia, 2006, 18:37:37 »
Ja miałem podobny przypadek w octavii i to dwa razy zajechałem do serwisu i powiedzieli mi żę to komp coś nie stykał, naprawili mi to i wszystko teraz gra. Moja propozycja podepnij go pod kompa zanim zaczniesz rozbierać turbo.

Offline Spons

  • **
  • 117
Problemy z turbo w 1,8 TDDI
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Stycznia, 2006, 01:47:36 »
Mi to na turbo nie wyglada, jak pada to albo jest calkiem notlauf albo poprostu auto przechodzi w tryb awaryjny po mocniejszym wcisnienciu gazu. Trzeba diagnozowac.