TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Nierówna praca silnika

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nierówna praca silnika
« dnia: 01 Lutego, 2006, 20:27:48 »
Witam

Od jakiegos czasu zauwazyłem ze silnik nie pracuje równo, przy ruszaniu tez czasem przymuli...kiedys tak nie robil...dodam ze przy wymianie czujnika oleju wycieklo mi jakis litr oleju i dolalem zwykly mineral (orlenowski) a mialem tez mineralny ale fuchs,a 15W40...silink rovera 96 rok 196tys 2,0 tdi  105KM...co moze byc przyczyna takiego zachowania silnika?

Mysle równiez nad wymiana oleju z tego co czytalem to Motul'a wszyscy polecaja...nie bardzo wiem jak go dobrac do swojego silnika, moze ktos mi doradzi

Pozdrawiam



Offline Spons

  • **
  • 117
Re: Nierówna praca silnika
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Lutego, 2006, 22:33:38 »
Cytat: "tomo14858"
Witam

Od jakiegos czasu zauwazyłem ze silnik nie pracuje równo, przy ruszaniu tez czasem przymuli...kiedys tak nie robil...dodam ze przy wymianie czujnika oleju wycieklo mi jakis litr oleju i dolalem zwykly mineral (orlenowski) a mialem tez mineralny ale fuchs,a 5W40...silink rovera 96 rok 196tys 2,0 tdi  105KM...co moze byc przyczyna takiego zachowania silnika?

Mysle równiez nad wymiana oleju z tego co czytalem to Motul'a wszyscy polecaja...nie bardzo wiem jak go dobrac do swojego silnika, moze ktos mi doradzi

Pozdrawiam


Yyyyy, jak sie nie myle to 5W40 to olej syntetyczny, ale lba sobie uciac nie dam bo moze i mineralny jest o takich oznaczeniach ale sie nie spotkalem jeszcze.

Nierówna praca silnika
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Lutego, 2006, 22:48:20 »
przepraszam za pomylke :] oczywiscie mialo byc 15W40 :d