TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Program do 1Z czy przejście na zmienną geometrię ???

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Program do 1Z czy przejście na zmienną geometrię ???
« dnia: 10 Lutego, 2006, 23:03:28 »
Sam nie wiem w co pchać kasę czy do obecnego 1Z  program u tunera i mam ok 125-130 PS czy większa rzeźba z wymianą na turbo od 130 na zmiennej geometrii plus graty i program na 140 PS, pytam bo moja turbina ma sporo najechane powyżej 300 tkm i mysle że na programie może szybko powiedzieć papa a tam będzie nowa po regeneracji więc powinna pochodzić. Więc może lepiej od razu iść ostro a nie czekac na siwy dym z tyłu za 20 tysięcy km i wydac akurat różnicę którą zaoszczędze teraz  :roll: .



Program do 1Z czy przejście na zmienną geometrię ???
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Lutego, 2006, 09:22:11 »
No jeśli turbo ma juz 300 kkm to juz jest całkiem sporo. Swoją drogą są i TDI co turbo bez wymiany trzyma i po 600 kkm...wszystko zależy od stylu jazdy. To że ma 300 kkm nie znaczy że zaraz musi sie wysrac...najlepiej podłączyć laptopa do auta i troche pojeździć i zobaczyć jak dmucha turbinka...jak w normie to jeszcze napewno pochodzi(można ewentualnie by rozłożyć Twoją obecną i ją ładnie przeczyścić). A program jak zrobisz teraz, a np potem wysra sie turbo i będziesz zmieniał...to tuner (dobry) zrobi Tobie gratis poprawe softu pod nową suszarke.

pozdr

Offline dssn

  • *****
  • 559
    • http://www.terpior.prv.pl
Program do 1Z czy przejście na zmienną geometrię ???
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Lutego, 2006, 18:16:13 »
idz na calosc jak masz kase, wieksza frajda z wiekszej mocy i spokoj
O

Turbo dmucha dobrze
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Lutego, 2006, 23:01:27 »
ale na zimnym silniku jest głośnie jak sinik ciepły cichnie i jest OK dlatego się boję z olejem jest Ok tylko teraz zimą ma apetyt ok 0,3 litra na 1000 po mieście niedogrzany w trasie nic nie łyka 1 litr na 10 tkm zobaczę jak wydolę z kasą to idę na całego nie lubię na linie z trasy wracać. :twisted: