TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Ultimate Diesel - kit czy hit?

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Ultimate Diesel - kit czy hit?
« dnia: 03 Stycznia, 2005, 19:06:01 »
Wasze opinie? Póki co nie próbowałem...


...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

RE: Ultimate Diesel - kit czy hit?
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Stycznia, 2005, 19:09:14 »
Kit

Offline Wieśmac

  • **
  • 56
  • Guiness forever!
RE: Ultimate Diesel - kit czy hit?
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Stycznia, 2005, 19:43:47 »
Dla mnie - jakoś nie widzę różnicy. A jak nie widać różnicy to po co przepłacać? :)
Toyota Prius jest tak wolna, że nie nadaje się nawet do rozwożenia mleka. Ostatni klienci dostaliby ser..." - Jeremy, TopGear

RE: Ultimate Diesel - kit czy hit?
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Stycznia, 2005, 15:52:26 »
widziałem wczoraj wyniki na hamowni auta przed i po ..... szkoda tylko ze badania przeprowadzone w  odstępie tygodnia. Jak na arzie kit

Offline Nemo

RE: Ultimate Diesel - kit czy hit?
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Stycznia, 2005, 19:24:39 »
Myślisz że jak poleży w baku i sfermentuje to mocy nabirze że "na razie" piszesz ze kit?  :mrgreen:
Seans się kończy i zaraz trzeba będzie na ulicę znowu wyjść"

VW Golf III 1.9 TDI Model OMC 90 KM - szukam taniego toonera :)

Ultimate Diesel - kit czy hit?
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Stycznia, 2005, 22:05:07 »
Widizałem tylko jedno porównanie robione w odstęnie czasu około 1 tygodnia.  auto było hamowane tylko 1 raz w zoła odmiennych warunkach atmosperycznych (tydzien wczesniej byla duzo niższa temperatura)
Taki test powinno się przeprowadzić w jeden dzien posiadajac w karnistrach 2 rodzaje paliwa podłaczone bezposrednio do pompy i zmieniac je po hamowaniu, wtedy bedzie mozna pisać o tym paliwie czy jest kitem czy hitem.

W pomiarze ktory widziałem auto straciło w całym zakresie obrotów kilka Nm (około 5) a w miejscu gdzie moment obrotowy był maksymalny (około 2500 obrotów) na paliwe ultimate diesel moment był o 20 nm mniejszy  :( naspępnie przy około 3000 wyrównywał sie z pierwszym tylko o 5 nm mniejszy.

Offline Nemo

Ultimate Diesel - kit czy hit?
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Stycznia, 2005, 22:57:05 »
To jasne, warunki pomiaru muszą być takie same inaczej to jest kiepski test. Ale - 20 Nm to już chyba nie przypadek mimo wszystko :( Czyli pewnie lipa będzie.
A na merginesie nie wiadomo czy benzyna też lipa?
Seans się kończy i zaraz trzeba będzie na ulicę znowu wyjść"

VW Golf III 1.9 TDI Model OMC 90 KM - szukam taniego toonera :)

Ultimate Diesel - kit czy hit?
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Stycznia, 2005, 00:11:09 »
Bezynka ponoć luks, nie wiem nie widziałem i nie mam na czym testó przeprowadzic bo moje auto jeździ jak chce, ale w Vtechu twierdzą ze evo VIII miało kilka km wiecej i jkilka Nm, najlepiej ak by sie Piro wypowiedizał.

Offline Wieśmac

  • **
  • 56
  • Guiness forever!
Ultimate Diesel - kit czy hit?
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Stycznia, 2005, 11:18:28 »
Wyniki ponoć mają być w gazecie WRC i telewizji regionalnej, tyle że nie wiem kiedy. :(
W WRC aktualnym co jest w kiosku nic jeszcze nie ma.
Toyota Prius jest tak wolna, że nie nadaje się nawet do rozwożenia mleka. Ostatni klienci dostaliby ser..." - Jeremy, TopGear

Offline Medyk

  • *****
  • 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • WSZYSTKO O DIESLACH - TDI.PL
Ultimate Diesel - kit czy hit?
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Stycznia, 2005, 15:06:23 »
Z tego co mi wiadomo to powinnien być w telewizji regionalnej w sobote 29 stycznia...
Ale niestety nie wiem o której godzinie

 :twisted:
SEMPER IN ALTUM