TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

1z gasnie podczas jazdy

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

1z gasnie podczas jazdy
« dnia: 16 Lutego, 2006, 19:20:48 »
Pojawia sie niekiedy taki problem w TDI 1Z (golf 3, 1994rok) Podczas jazdy auto poprostu gasnie, nie wazne czy to miasto czy trasa, choc czesciej zdarza sie na trasie. Pojawia sie to nieregularnie, takze potrafi czasem zaskoczyc, szczegolnie na autostradzie. Kiedy auto zgasnie, pala sie normalnie kontrolki AQ i olej (jak w pozycji "zaplon") a do tego caly czas sie pali kontrolka od swiec (nie gasnie) „Pomaga” poprostu wylaczenie zaplonu i wlaczenie jeszcze raz – pstryk i odpala, ewentualnie chwila przerwy, czy tez wyjecie kluczyka ze stacyjki, ponowne wlozenie, i odpala bez niczego oczywiście nie zawsze za pierwszym razem to skutkuje. W momencie gdy pala sie kontrolki AQ, olej i kontrolka od swiec - ktora nie gasnie, mozna krecic rozrusznikiem ile sie da, a auto nie zapala. Auto nie ma immobilisera w kluczyku, chyba ze zostal wyciety (tego jeszcze nie sprawdzilem) poza tym na VAGu zadnych bledow. Aha, raz sie zdarzylo ze podczas jazdy zgasl/odpalil doslownie na ulamek sekundy, nawet nie zdazylem zareagowac. Przekaznik 109 wymieniony. Nie wiem gdzie szukac przyczyny (elektryka/elektronika???)



mialem to samo w passacie b4 1z
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Marca, 2006, 13:16:07 »
Mialem doslownie to samo. Sprawdz czy bez wyciagania kluczyka i krecenia stacyja uderzenie w okolice wlacznika swiatel ale od dolu pomoze. Jesli tak to u mnie byl tam pod deska jakby komputer, cholera wie od czego, ale w nim byly dwa male przekazniki. po rozebraniu tego okazalo sie, ze na plytce zrobil sie zimny lut przy jednej z nozek cewki. Lutowano i jezdzie bez problemu do tej pory. Mi to kiedys taki numer odstawil podczas wyprzedzania, naszczescie sie udalo :)
W PASSAT TDI 1Z