TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Wymiana pompy wtryskowej w 1,9TDI 110KM, ale na jaką ???

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wymiana pompy wtryskowej w 1,9TDI 110KM, ale na jaką ???
« dnia: 26 Lutego, 2006, 17:53:26 »
Muszę wymienić pompę bo mi wysiadla, dolny tloczek zmielil się  :wink: ,
rozebralem ją calkowicie (ale technika, nowoczesna technologia) i stwierdzilem że tylko nadaje sie do regenacji lub na zlom, obudowa w środku jest mocno wytarta, zniszczona, mosiężne tuleje do wymiany,
wyslużyla się na dobre, naprawa starocia kosztuje ze 2000 zl, oby nie więcej, więc decyduję się na zakup używanej nowszej.
 :arrow: I wlaśnie czy muszę wstawić taką samą z tej seri, czy mogę wstawić z mocniejszego silnika, np z 2,4 TDI do mojego 1,9 TDI ?
Z góry dzięki za zainteresowanie sie moją sprawą?



Wymiana pompy wtryskowej w 1,9TDI 110KM, ale na jaką ???
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Lutego, 2006, 07:44:46 »
Witam wszystkich!
Jestem tu nowy i pakuję się do waszego towarzytwa, milośników TDI. Już przez półroku jestem w posiadaniu Seata Ibizy z 98 r, silniczek do modyfikacji 1,9 TDI 110 km. Mam okazję kupić nową pompę wtryskową za 2 tyś, jest ona przeznaczona do AUDI C4 2000 r. tak mówil sprzedający i leży u niego juz przez rok, pompa ma numery 074 130 109. Przeczytalem prawie cale forum od początku i dużo ciekawych rzeczy się dowiedzialem, takiej strony od dawna szukalem. Na innych portalach dowiedzialem sie że można wstaić do mojego silniczka mocniejszą pompę, co wy na to ?

Offline Spons

  • **
  • 117
Re: Wymiana pompy wtryskowej w 1,9TDI 110KM, ale na jaką ???
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Lutego, 2006, 16:10:47 »
Cytat: "arti77"
Witam wszystkich!
Jestem tu nowy i pakuję się do waszego towarzytwa, milośników TDI. Już przez półroku jestem w posiadaniu Seata Ibizy z 98 r, silniczek do modyfikacji 1,9 TDI 110 km. Mam okazję kupić nową pompę wtryskową za 2 tyś, jest ona przeznaczona do AUDI C4 2000 r. tak mówil sprzedający i leży u niego juz przez rok, pompa ma numery 074 130 109. Przeczytalem prawie cale forum od początku i dużo ciekawych rzeczy się dowiedzialem, takiej strony od dawna szukalem. Na innych portalach dowiedzialem sie że można wstaić do mojego silniczka mocniejszą pompę, co wy na to ?



Jezeli planujesz ciagnac silnik powyzej tych 170KM to smialo zakladaj pompe 11mm, jezeli nie to nie ma to sensu (przynajmniej moim skromnym zdaniem). Nie wiem tylko czy nie bedzie trzeba pod nia modyfikowac programu :roll:

Re: Wymiana pompy wtryskowej w 1,9TDI 110KM, ale na jaką ???
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Lutego, 2006, 17:36:40 »
Dzięki za podpowiedz, tylko co to za pompa 11mm???? z jakiego silnika??? czy kupić nową ??
już dowiedzialem sie że nowa do AFN kosztuje 3.220 zl, z 30% rabatem jak jeszcze oddam starą niby na zezłomowanie.
chcem jeszcze wymienić wtryski, napewno na ASV, świece, turbinę też trzeba zmienić bo już olejem dmucha zamiast powietrzem (dodatkowe smarowanie do silnika ;) ), no i na koniec w elektronice trzeba pobawić się,

Offline Spons

  • **
  • 117
Re: Wymiana pompy wtryskowej w 1,9TDI 110KM, ale na jaką ???
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Lutego, 2006, 18:43:43 »
Cytat: "arti77"
Dzięki za podpowiedz, tylko co to za pompa 11mm???? z jakiego silnika??? czy kupić nową ??
już dowiedzialem sie że nowa do AFN kosztuje 3.220 zl, z 30% rabatem jak jeszcze oddam starą niby na zezłomowanie.
chcem jeszcze wymienić wtryski, napewno na ASV, świece, turbinę też trzeba zmienić bo już olejem dmucha zamiast powietrzem (dodatkowe smarowanie do silnika ;) ), no i na koniec w elektronice trzeba pobawić się,


Jak sie nie myle to 11mm byla montaowana w "automatach", jest wydajniejsza. Wtryski daj odrazu hybrydowe, a turbo od 130 (do ciebie chyba ASZ) doloz do tego wiekszy IC i ciesz sie 170-180KM :twisted:

Re: Wymiana pompy wtryskowej w 1,9TDI 110KM, ale na jaką ???
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Lutego, 2006, 20:13:55 »
Dzięki, ale proszę dokaldne dane z ta pompą, może numery serri, bo jeszcze nie kumam z tym, 170 narazie w marzeniach :roll:, IC mam już zalożony, od forda focusa

Offline Spons

  • **
  • 117
Re: Wymiana pompy wtryskowej w 1,9TDI 110KM, ale na jaką ???
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Lutego, 2006, 23:27:11 »
Cytat: "arti77"
Dzięki, ale proszę dokaldne dane z ta pompą, może numery serri, bo jeszcze nie kumam z tym, 170 narazie w marzeniach :roll:, IC mam już zalożony, od forda focusa


Dokladnych danych nie znam, ta pompka poprostu ma wieksza wydajnosc tzn. jest w stanie przepompowac wieksza ilosc paliwa, ktora to z kolei jest potrzebna aby osiagnac moc powyzej 16x-17xKM. Co do IC to watpie zeby zdal egzamin, ciagle jest maly. Oczywiscie wszystko trzeba potem odpowiednio wystroic :)