TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

intercooler do vw t4(88 km)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

intercooler do vw t4(88 km)
« dnia: 08 Marca, 2006, 00:42:26 »
Posiadam t4 z 2000 (silnik 88 km),rozmawialem dzis z kolesiem,ktory twierdzi ze po wstawieniu do tego silnika intercoolera moc podobno ma wzrosnac do 102 km(podobno 88 od 102 rozni sie tylko wlasnie brakiem intercoolera)chociaz szczerze mowiac nie bardzo chce mi sie w to wierzyc.Chociaz wyglada na to ze byc moze to prawda(przygotowane mocowania po zamontowanie itd).Prosze osoby "oblatane"w temacie czy jest to prawda,a jezeli nie to czy jest sens zawracac sobie glowe z montazem intercoolera i ew czy to cos poprawi w osiagach mojego "osiolka":)



Offline dssn

  • *****
  • 559
    • http://www.terpior.prv.pl
intercooler do vw t4(88 km)
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Marca, 2006, 08:42:51 »
nie jestem oblatany ale moge ci powiedziec tak jak mi powiedzieli :) a mianowicie sam intercooler mocy nie daje :) tzn jak zalozysz to nie bedzie roznicy (potwierdzone testami w vtec) natomiast dzieki niemu mozesz wyslic autko ale do tego potrzebne sa juz przerobki oprograsmowania, dodatkowy atut to autko nie dostanie zadyszki w upalne dni np w korkach, tak ze IC nie jest glupim pomyslem, ale jak mowilem samo jego wstawienie nic ci nie da. No chyba ze mnie oklamali i spreparowali wyniki :P
O

Jerzy
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Marca, 2006, 17:21:27 »
zacznij od wtrysków w tym kiblu to podstawa i pewnie potem softu a nie IC który tylko zmieni objętośc dolotu i stworzy opory po drodze.

Offline Spons

  • **
  • 117
Jerzy
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Marca, 2006, 19:16:40 »
Hmmm, a mi sie wydaje ze jednak IC doda mocy, td to nie TDI (ten skrot nie oznacza Turbo Diesel Intercooler). Mysle ze bedzie tak jak z golfem 2 1,6 TDi (to jest turbo diesel intercooler) i moc powinna wzrosnac, jednak ja expertem nie jestem i to tylko moje zdanie. Jaka masz pojemnosc 2,4?

Offline promax

  • *****
  • 555
Jerzy
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Marca, 2006, 22:23:49 »
TDi -Turbo Diesel intercooler -tak było dawniej (małe i) intercoller bez wtrysku bezpośredniego np 1.6 w Golfie II
TDI-Turbo Diesel Injection -turbo diesel z wtryskiem bezpośrednim z i bez intercoolera
Sam IC nie daje za wiele mocy,może przy wyższych obrotach i w cieplejsze dni
Montaż intercoolera ma sens jeśli zwiększy się ciśnienie ładowania,bez tego raczej nie
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

intercooler do vw t4(88 km)
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Marca, 2006, 00:44:07 »
pojemnosc to 2.5,a co do wtryskow to nie bede ich ruszal, bo silnik ma 110 tkm i nie chce go rozgrzebywac