TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

jakie auto wybrać w dieslu doradziće

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kamil2007

  • *
  • 14
  • Płeć: Mężczyzna
jakie auto wybrać w dieslu doradziće
« dnia: 05 Marca, 2006, 00:58:38 »
jestem nowym użytkownikiem mom pytanie którey samochud jest waszym zdaniem lepszy do jazdy i eksploatacji Audi 80 b4 1.9TD czy 1.9Tdi lub  Vw passat b4 co wy jako posiadacze diesli możecie powiedziec o tych silnikach
 spalaniu i wymianie oleju będe wdzięczny



Offline promax

  • *****
  • 555
jakie auto wybrać w dieslu doradziće
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Marca, 2006, 09:08:53 »
Cóż,jeśli chodzi o TD vs TDi to wynik jest oczywisty-TDi wygrywa -jest żwawszy i mniej pali,za to jest nieco głośniejszy,jeśli chodzi o konfrontacje Audi i Passata tu Passat przegrywa z kretesem choć to dobry pojazd i nie przejmuj się nad to moją opinią
Oba silniki sprawują się lepiej niż przeciętna jednostka tej klasy,są bardzo cenione za trwałość,Twój problem polega na tym że zapewne kupisz jednostke która ma nalatane ze 300 tysiaków,tak więc nie tylko silnik będzie miał swoje za sobą ale i cała reszta samochodu też,możesz dojeździć do 5-stówek a możesz pojeździć tylko 5 tysięcy-słowem jest ryzyko co będzie dalej
Tu dobry fachman prawde Ci powie,pomyśl bo raczej warto
Spalanie przy normalnej jeździe około 6 litrów,a wymianki oleju i filtrów co 15 tysiaczków
Tak więc powodzenia
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Offline kamil2007

  • *
  • 14
  • Płeć: Mężczyzna
jakie auto wybrać w dieslu doradziće
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Marca, 2006, 10:47:42 »
promax co masz na myśli pomyśl bo raczej warto jak to rozumieć uzbierać więcej i kupić coś nowszego???????????????

Offline promax

  • *****
  • 555
jakie auto wybrać w dieslu doradziće
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Marca, 2006, 11:49:03 »
Cześć
Słowo przemyśl oczywiście nie odnosiło się do nazwy miasta,miałem na myśli i tym samym sugeruje Ci byś przy zakupie takiego samochodu zatrudnił sobie mechanika o którym wiesz coś więcej niżeli to że ma warsztat i zna się na dieslach VW-czytaj specjalizuje się w tej dziedzinieNie powinien skasować Cie za wiele za pół godzinki do godzinki poświęcenia uwagi a Ty masz możliwość dowiedzenia się większości prawdy o swoim ewentualnie przyszłym samochodze.W polsce nagminnie kasuje się liczniki tak więc przestrzegam
Jeśli chodzi o Polo ,cóż niewiele wiem,napewno nie było wersji z turbawką,ogólnie polo to wdzięczne autko ale silniczek 1,4 bardzo niepopularny,poszukaj 1,9-ot chociażby z racji na legendarną trwałość i dostępność części,
Jeśli chodzi o olej -wszystko zależy od tego co było używane wcześniej i jaki przebieg ma samochód,więc albo półsyntetyk albo mineralna :) pozdro
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Offline kamil2007

  • *
  • 14
  • Płeć: Mężczyzna
jakie auto wybrać w dieslu doradziće
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Marca, 2006, 20:32:03 »
dzięki