TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

problem z Oplem zafira 2.0 tdi

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

problem z Oplem zafira 2.0 tdi
« dnia: 20 Marca, 2006, 21:35:38 »
witam wszystkich mam problem z oplem zafira nie ma przyspieszenia . Turbina sie nie włącza choc jest sprawna.



problem z Oplem zafira 2.0 tdi
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Marca, 2006, 21:42:11 »
Nie ma takich Zafir :P Chyba masz 2.0 dti :) Napisz coś więcej o problemie. Przebieg auta, czy kopci i skąd wiesz ze nie chodzi turbawka? Pierwsze co to sie jedzie do dobrego tunera i podłącza komputer. Ewentualnie ASO ale to ostateczność. Napisz cos wiecej.

pozdro

Offline Spons

  • **
  • 117
problem z Oplem zafira 2.0 tdi
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Marca, 2006, 22:21:26 »
Eh, mnie dzisiaj tez notlauf dopadl, mul gorszy niz w trybie awaryjnym, a czym wiecej dodam gazu tym bardziej go muli... Ja podejrzewam ze cos nie tak z ukladem podcisnienia mam bo hamulec tez nie jest taki jak ma byc. W czwartek jade na VAGa wiec podziele sie tym czego sie dowiem. Jak znajdziesz rozwiazanie problemu wczesniej to daj znac ;)

problem z Oplem zafira 2.0 tdi
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Marca, 2006, 22:58:38 »
Spons mnie tez notlauf dopadł wczoraj. Ponoć to głównie przez N75 lub zapieczone kierownice w turbinie. U mnie sie tak dzieje zawsze jak daje ostro w palnik np pod dużą górę, następuje przeładowanie i włącza sie notlauf. Trza wymontować suszarke i przeczyścić.

pozdro

problem z Oplem zafira 2.0 tdi
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Marca, 2006, 10:54:52 »
Panowie, od kiedy opla można podłączyć pod VAGa
Zawór N75 to pojęcie też z grupy VAG, w oplu jest co innego

Offline Spons

  • **
  • 117
Re: problem z Oplem zafira 2.0 tdi
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Marca, 2006, 11:18:27 »
Cytat: "msiu_tdi"
Spons mnie tez notlauf dopadł wczoraj. Ponoć to głównie przez N75 lub zapieczone kierownice w turbinie. U mnie sie tak dzieje zawsze jak daje ostro w palnik np pod dużą górę, następuje przeładowanie i włącza sie notlauf. Trza wymontować suszarke i przeczyścić.

pozdro


Ja wykluczam na 99% notlauf turbiny u siebie, juz to przerabialem, obiawy takie jak u ciebie, tyle ze mi sie turbo calkiem wysypalo i wymienilem na wieksze. Teraz sprawa jest inna, autko ma notlauf non stop, nie pomaga restart no i nie wpadlo w notlauf przy butowaniu tylko przy staniu na swiatlach :? Chwile wczesniej turbina dolaczala sie zbyt pozno, a potem juz calkiem dupa. Wogole jakos mi to dziwnie wyglada, jakby sie cos zapchalo czy cus. Mam nadzieje ze VAG pokaze :wink:

Re: problem z Oplem zafira 2.0 tdi
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Marca, 2006, 18:05:32 »
autko ma przejechane 119 000 jest z 2000 roku. Byl dwa razy wymieniany zawor podcisnienia (ten zaraz kolo turbiny). po "przedmuchaniu" zaworow autko chodzi normalnie do jakiegos czasu potem od nowa turbina sie nie wlacza.  Turbina byla sprawdzana przez goscia ktory regeneruje turbiny. A co naj dziwniejsze za kazdym razem jak podpinaja kompa do niego to im co innego wskazuje. Dzisiaj na techu wyswietlil sie blad o  pompa wtryskowej. Przeplywaomiez powietrza byl wymieniany ok 2 lata temu. Czy mozecie mi powiedziec gdzie jest najblizszy tuner mieszkam w woj podkarpackim powiat Mielec

Offline dssn

  • *****
  • 559
    • http://www.terpior.prv.pl
Re: problem z Oplem zafira 2.0 tdi
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Marca, 2006, 19:53:47 »
panie kapka u mnie to samo, brak mocy, tryb awaryjny nie wlacza sie turbina, w serwisie powiedzieli jasno, zawor sterowania trubo do wymiany, zamienilem na ten z recyrkulacji powietrza (po drugiej stronie jest) i auto juz smigalo. Rok pozniej (czyli jakis miesiac temu) ta sama sytuacja znowu turbo nie dziala, znowu stwierdzili zawor tylko w innym "serwisie" zamienili na zawor recyrkulacji (bez mojej zgody) o dziwo auto idzie :) tyle ze jak temparatura byla ponizej -8*C to musial sie nagrzac silnik inaczej mul jak polonez. Dziwna sprawa :) teraz nic nie ruszam bo poki co chodzi, opel astra 2.0 DTL
Raczej u ciebie znowu cos z zaworem bedzie, nie wiem co jest przyczyna padania tego ustrojstwa :(
O

Re: problem z Oplem zafira 2.0 tdi
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Marca, 2006, 11:13:14 »
zawor ktory byl u mnie wymieniany to Elektrozawor recyklingu spalin C

Offline dssn

  • *****
  • 559
    • http://www.terpior.prv.pl
Re: problem z Oplem zafira 2.0 tdi
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Marca, 2006, 19:39:49 »
a ja wymienilem zawor sterowania turbina na wlasnie zawor recyklingu spalin (sa takie same). Zaloze sie ze wlasnie z nimi jest cos nie tak u ciebie.
O

Offline Spons

  • **
  • 117
Re: problem z Oplem zafira 2.0 tdi
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Marca, 2006, 15:56:26 »
U mnie padl N75. Nowy juz w drodze :D

Re: problem z Oplem zafira 2.0 tdi
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Marca, 2006, 19:46:42 »
Autko narazie jezdzi tylko wystapil kolejny problem przy od 140 km\h wlancza sie klucz i odcona turbine. po zgaszeniu samochodu i wyłozeniu kluczykow ze stacyjki i ponownym odpaleniu autko normaline pracuje.

Tuners

Odp: problem z Oplem zafira 2.0 tdi
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Stycznia, 2018, 13:40:47 »
Jeśli o mnie chodzi to rozwiązaniem okazała się regeneracja turbiny. Zrobiłem to w warsztacie AMserwis, gdzie specjaliści zajęli się moim autem. Jeśli ktoś byłby zainteresowany to zostawię link do strony warsztatu -> http://amserwis.pl/