TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

3L jedzie...... do czasu (troche long)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

3L jedzie...... do czasu (troche long)
« dnia: 27 Marca, 2006, 13:34:13 »
Witam.
Od niedawna "śmigam" lupo 3L '99, przebieg 110kkm. Wszystko było super do zeszłego tygodnia.
Po przejechaniu ok 30km zrobiłem sobie przzerwę i po ponownym odpaleniu silnik zaczął strasznie nierówno chodzić (jakby na dwa cylindy :( ). Dojechałem jakoś do domu chociaż mocy było zero...
Na drugi dzien odpaliłem i wszystko było ok. Od razu pojechałem wymienić filtr paliwa i powietrza. Przez dwa dni było super... do dzisiaj. Przejechałem 50 km i znowu sytuacja sie powtórzyła.  Chodzi nierówno, po zgaszeniu mam problem z odpaleniem, a jak "odpocznie" 10 - 20 minut  to wszystko wraca do normy, ale nie na długo niestety.

Co może powodować takie zachowanie?

Czy w kompie przechowywane są kody ostatnich błędów ( chodzi mi o to czy jak pojadę na diagnostykę to możliwe będzie określenie co było nie tak, czy diagnozować w momencie kiedy problem sie pojawia)?

Czy bez podłączenia się do kompa można określić co jest nie tak ( szkoda kasy :lol: )
Dodam jeszcze że nie kopci, ale jak tak dalej bedzie to chyba ja zacznę :?
Pozdrawiam



Offline Spons

  • **
  • 117
3L jedzie...... do czasu (troche long)
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Marca, 2006, 16:24:27 »
Powiedz jeszcze jaki masz silnik ;)

3L jedzie...... do czasu (troche long)
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Marca, 2006, 18:58:34 »
Już podaje :)  :)
1.2 TDI PD (1191ccm) symbol ANY, jak wcześniej: rok '99, 110 tys km z czego ja ok 8 tys. Jeżdżę tym samochodem od listopada (sprowadzony z Niemiec).
W międzyczasie przeczytałem coś o "czarnym sześcianie"- czyści się go spirytusem  :D , ale jestem lamerem w tych sprawach więc proszę o Wasze opinie!!

3L jedzie...... do czasu (troche long)
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Marca, 2006, 19:15:16 »
Wszystkie błędy są zapisywane wiec na kompie wyjdzie. Na oko to koń zdechł ;) Skąd jesteś? Podjedź do dobrego tunera, podłączenie VAGa to jakies 50zł...

pozdro

3L jedzie...... do czasu (troche long)
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Marca, 2006, 20:58:00 »
Jestem ze Słupska.
Podjade do "mojego" mechanika - ma VAGa, chyba że znacie kogoś jakiegoś tunera w pobliżu. Jak będę coś więcej wiedział to napisze.
 Czekam na dalsze wskazówki co do przyczyn  8)  
pozdro

Offline Spons

  • **
  • 117
3L jedzie...... do czasu (troche long)
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Marca, 2006, 15:03:38 »
Jedz na VAGa, podejrzewam ze to jakas pierdola, a tak mozna polemizowac w nieskonczonosc.

3L jedzie...... do czasu (troche long)
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Marca, 2006, 16:56:16 »
Pojade, dam znać co wyszło. Dzieki!!

3L jedzie...... do czasu (troche long)
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Kwietnia, 2006, 13:43:26 »
Motor zbadany. Diagnoza: błąd w instalacji elektrycznej zespołu pompowo - wtryskowego cylindra trzeciego. Jak zawsze - szukając rozwiązań najprostszych - kupiłem spray do styków elektrycznych i potraktowałem nim kostkę którą wchodzą wszystkie te druty do głowicy i po sprawie.Autko jeździ jak trzeba. Dzieki za pomoc.
Pozdrawiam