TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Nowe świece żarowe w Berlingo 1.9D

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nowe świece żarowe w Berlingo 1.9D
« dnia: 30 Marca, 2006, 12:06:52 »
witam jakis czas temu chciałem sprawdzić co z świecami gdyz mam samochodzik sprowadzany z Belgi niecałe 14tyś miał;D a po 30 chciałem sprawdzic co z siewcami gdy odkręcałem to zerwał mi ise gwint mocujący doń kabel. I teraz jakoś zaczyna mi szwankowac coś cię dzieje po odpaleniu jakos dziwnie chałasuje zaczyna dymić czy to moze byc tego przyczyna.? HMM i tak chciałem sobie sprawić nowe i tu kolejne pytanko JAKIE? polecacie do tego silnika czy sa jakieś ewentualnie wiem ze to głupio zabrzmi sportowe :D bo chyba jeszcze nie wynaleźli ale kto wie jakie polececie:) a i następne pytanko sorki ze w jednym posice ale zaczeło mi cos stukac na wolnych obrotach po prawej stronie tuz za kołem gdy dodam gazu znika ? czy to poduszka? jeśli tak to kóra a moze simreblok łapy bo takie cos tez się tam znajdje? z góry dzięx



Nowe świece żarowe w Berlingo 1.9D
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Marca, 2006, 12:30:39 »
Czy to twoj pierwszy raz dieslem?
Swiece w dieslu sa potrzebane tylko do odpalania, bo diesel ma zaplon samoczynny. Wiec jak łatwo wydedukowac nie bardzo te "sportowe swiece" mialy bo co robic w tym silniku. No chyba zeby rano po mroznej nocy szybciej odpalic niz sasiad :D Druga rzecz to z tego co sie orientuje to swiece zarowe zazwyczaj wytrzymuja ponad 100 tys km i sprawdzanie ich po 30 tys jak nie ma zadnych oznak ze jest z nimi jakis problem jest bezcelowe. Ja mam ponad 180 tys i dokad nie mam oznak ze cos z nimi nie tak nie mam zamiaru do nich zagladac.

Nowe świece żarowe w Berlingo 1.9D
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Marca, 2006, 12:43:52 »
hehe wiem to była tylko taka tak taka metafoła nom diesel to raczej first u mnie :) a zaglądałem poniewaz coś sied ziało zaczynał kopcić przy odpaaniu (tzn długim odpalaniu) jakoś tak zaczoł i przestał i znów to wraca:( a poza tym to jakos sie muli  kopci silniczek teraz ma niewiele ok 60K mu stukneło a tak to sie spisywał świetnie nawet za dobrze! kiedys podejzewałem go o to czy przypadkiem własciciel nie zwiruswał go ale to raczej miej prawdopodobne hm al e to krecenie do ok5tys to też dziwne? ale wracając to chciałem wymienic tee s[url]iece bo jak mówiłem zerwłem gwincik.