TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Seat Leon TDI 150 KM - fabrycznie! Kto wie cos o tym aucie?

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Seat Leon TDI 150 KM - fabrycznie! Kto wie cos o tym aucie?
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Kwietnia, 2006, 09:23:45 »
Dondiego nie powiesz mi że kupiłes Bawarke w cenie takiego Leona http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1030829 i to w DIESELu! Spoko BeMa jest git, ale kasa jest większa-a jak cos pierdyknie to Bank sie sypie! Czytałem,że Leon jest prawie cały na Golfie IV więc z częsciami nie będzie problemu...tyle tego;) A teraz jeszcze ON idzie w góre :( Kusi mnie ten "pocisk"...!!!!!

Seat Leon TDI 150 KM - fabrycznie! Kto wie cos o tym aucie?
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Kwietnia, 2006, 12:43:23 »
ten leon z tego ogłoszenia jest cudowny naprawde mi sie podoba mój był troszke gorszy bo z 2002roku. za bmw dałem 60tys rok 2001 wiec jesli juz ktos wydaje i tak ponad 50 to mozna pomyslec nad 60 prawda???chociaz gdybym miał wybór jak kolega wyzej to wybrałbym leona bo jest prawie nowy bez zadnych przejsc dla mnie to wazne!!! mówie ci ze leon jest naprawde dobtym autem a ten z foto jest ekstra!!! czesci sa tanie ale co cie to interesuje jak tam jest 16 tys przebiegu!!! do 50 tys nie otwierasz maski wogóle chyba ze naprawde katujesz)))) leon=toledo a takze z pewnymi róznicami ale generalnie golf=bora wogóle jest bardzo duzo czesci wspólnych w koncernie VWgroup wiec znajdziesz tez wiele elementów wspólnych nawet z audi a3. ja przez 70 tys km które zrobiłem wymieniłem raz tylne klocki i 2 razy przednie 2 komplety opon 1 raz przepływke ( raz turbo!!! ale to nie była wina auta tylko mechanika ze sie popsuło)(rozrzad komplet przy 65tys) wiec mysle ze mozesz sie nei martwic o awarie jesli kupisz ładny zadbany egzemplarz nie ma z tym problemu. raz miałem awarie wtrysków która musiałem skasowac na serwisie była to wina złego paliwa . po tym zajsciu tylko paliwo shell i juz nigdy mi nie odmówiło posłuszenstwa wiec sie nie martw . jezeli bedziesz o niego dbał to sie odwdzieczy!!)))) auto jest naprawde fajne nie bedziesz załował zakupu a kolor podswietlenia deski na krwisty czerwony jest powalajacy i super audio seryjne w 150ce które przysiegam za jak szło na maksa to szrpało mi lusterkami musisz uwierzyc na słowo ze w bmw gra duzo słabiej a nie mam najgorszego sprzetu tylko jakis srodkowy model.i masz racje ze bmw jest bezawaryjne ale do pewnego momentu jak wszystko zreszta i jak cos szlag trafi to jest juz gorzej bo nie ma i koszta duze. jesli chodzi o paliwo to w moim przypadku zuzycie było takie same własciwie wiec leon wypada niekorzystnie troszke ale bmw robi podobno najlepsze silniki na swiecie wiec chyba cos w tym jest. rozpisałem sie troszke jak bedziesz miał jakis problem daj znac ale ja polecam

Offline Spons

  • **
  • 117
Re: Seat Leon TDI 150 KM - fabrycznie! Kto wie cos o tym auc
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Kwietnia, 2006, 23:09:17 »
Cytat: "[jajko
"]
Cytat: "przemo"
bmw dawno pojedzie a seat będzie dalej walczył z trakcją...

Z trakcją specjalnie walczyć nie będzie bo z tego co pamiętam to w tej wersji mocy seryjnie montowali układ zapobiegający zerwaniu gum.
A co do startu do setki to katalog z 2005r podaje, że seat ma 8,9s i 215km/h, a bmw 7,3s i 240km/h, więc szanse są średnio równe ;)
Może na elastyczność seat mógłby się czymś pochwalić, bo bmw ma "tylko" 245Nm, a seat 320Nm.
Jest tylko jeden mały haczyk:bmw w mieście wciągnie ok.15, a seat 7,5-8  :twisted:


Mowicie tu o wersji 325 Ci ktora miala 192ps, ja mowie o 171 konnej ;) Dane producenta w obu przypadkach odbiegaja od prawdy, z ta tylko roznica ze w dieslu na korzysc :) Ja nie opieram sie na danych na papierze a praktyce i niestety beemka nie daje rady. Ja rowniez uwazam ze bmw to jedno z najlepszych smigalek pod sloncem i napewno jakies coupe z tej stajni zagosci kiedys w moim garazu ;)

Offline promax

  • *****
  • 555
Re: Seat Leon TDI 150 KM - fabrycznie! Kto wie cos o tym auc
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Kwietnia, 2006, 22:45:43 »
2.5 TDS - to tak ,ale nowe zdaje się że nie,pozatym już pare razy słyszałem że najlepsze diesle( dziś) robi BMW,a zaraz potem VW
BMW nie miałem i mieć nie będe ale TDI VW są niezłe,zwłaszcza po tuningu
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Re: Seat Leon TDI 150 KM - fabrycznie! Kto wie cos o tym auc
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Kwietnia, 2006, 20:06:31 »
coraz bardziej po głowie chodzi mi ten Seacik!!! http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=99087867  ;) Czytam recenzje ta temat tego autka i z tego co po niektórzy wypisują to samochód jest całkiem w deche! Biorąc pod uwagę że jest cały na VW a częsci w zamiennikach są przystępne cenowo to samochódem można pojeździć... W końcu nie jest to CUPRA ale nie wiele jej potrzeba do niej! I co najważniejsze jest to nietuzinkowe TDI... ;)

Re: Seat Leon TDI 150 KM - fabrycznie! Kto wie cos o tym auc
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Kwietnia, 2006, 08:16:14 »
Niestety realia są takie, że ja w PL nie chciałbym mieć BMW...po co ktos potem ma mnie wysadzać z czegoś takiego z pistoletem przy skroni. Ja bym dokładnie sprawdził tego Leonka (bo napewno coś z nim było, mało kto całe przywozi ;) ) i nawet jak bym walony to nieważne. Byle nie za mocno i jeśli jest dobrze zrobiony to bierz i sie nie zastanawiaj.