TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Gdzie maja byc lepsze opony ....???

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Moretti

  • ****
  • 390
  • Płeć: Mężczyzna
Gdzie maja byc lepsze opony ....???
« dnia: 14 Grudnia, 2007, 00:54:12 »
Zastanawia mnie ten problem ...Gdy  zakladamy nowe opony to na przod czy na tyl ????. W TVN TURBO Wislawski wypowiedzial sie na ten temat .Wiem , bo widzialem zapowiedzi , ale samego  programu nie widzialem , wiec nadal  nie wiem dlaczego i jak . Wislawski to autorytet ,  mozliwe ze ma racje ..ale  :-\..... Chce uslyszec wasze teorie . Ale maja byc naukowe wyjasnione  ;)



Offline Remek

  • **
  • 108
  • Płeć: Mężczyzna
  • 1.9 TDi 110KM AFN (sprzedam)
Odp: Gdzie maja byc lepsze opony ....???
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Grudnia, 2007, 01:01:12 »
Widziałem kiedys bardzo szeroką wypowiedz na ten temat - Wiślak miał moim zdaniem racje ale tylko wtedy jesli mówił o autach które mają skłonnośc do zabierania tyłu. Dla mnie jedak bezpieczniejsza jest nadsterownosc niz podsterowność wiec zakładam zimówki na przód;) .No chyba ze ktoś ma napęd na tył to ma powody zeby sie spierac w tej kwestii;).
Ludzie... to nie wiedzą jaka siła drzemie w Dieslach...

Offline tvardy

  • **
  • 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Uno Klub Polska
Odp: Gdzie maja byc lepsze opony ....???
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Grudnia, 2007, 14:17:39 »
Zastanawia mnie ten problem ...Gdy  zakladamy nowe opony to na przod czy na tyl ????. W TVN TURBO Wislawski wypowiedzial sie na ten temat .Wiem , bo widzialem zapowiedzi , ale samego  programu nie widzialem , wiec nadal  nie wiem dlaczego i jak . Wislawski to autorytet ,  mozliwe ze ma racje ..ale  :-\..... Chce uslyszec wasze teorie . Ale maja byc naukowe wyjasnione  ;)


ja tam zawsze zakładam lepsze opony na oś napędową... czyli na przód :)
bo głownie takie auta miałem
>> tvardy <<

UKP&BBM Member - Fiat MareaWeekend 2,4JTD HLX

Offline mat11991

  • ****
  • 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Passat B6 - TDI 170 km BMR
Odp: Gdzie maja byc lepsze opony ....???
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Grudnia, 2007, 17:46:29 »
ogólnie to jak masz 4 opony to w jednym sezonie trzymasz na przodzie a w drugim na tyle i tak na zmianę.... wtedy się w miarę równo zużywają....

a jeżeli masz tylko 2 - to facet na tvn turbo fajnie to określił - jak kupujesz buty zimowe to tylko na jedną nogę?? ;)
Passat B6 - TDI 170 km BMR

http://change.menelgame.pl/change_please/9727482/

"Don't Worry, Don't Cry, Take Extasy And Fly..."

"Defqon Festival 2009"

Offline tvardy

  • **
  • 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Uno Klub Polska
Odp: Gdzie maja byc lepsze opony ....???
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Grudnia, 2007, 18:36:35 »
a jeżeli masz tylko 2 - to facet na tvn turbo fajnie to określił - jak kupujesz buty zimowe to tylko na jedną nogę?? ;)

no to jest tak samo jak z osobami które uważają że nie potrzeba opon zimowych
bo np. jeżdżą tylko w mieście...

ciekawe czy w zimie wyszliby na miasto w japonkach  ;D
>> tvardy <<

UKP&BBM Member - Fiat MareaWeekend 2,4JTD HLX

Odp: Gdzie maja byc lepsze opony ....???
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Grudnia, 2007, 21:47:32 »
moim zdaniem to lepsze opony powinny byc na kolach napedowych.
jesli chodzi o tylni naped to zarowno z tylu jak i z przodu powinny byc opony w conajmiej dobrym stanie.pracowalem jakis czas na oponach i widzialem rozne cuda koles przyjechal bmw 5 i chcial zamienic przod na tyl.opony tylnie nadawaly sie jedynie na blokady ulic leppera najlepsze jest to ze oznajmil ze jedzie w tatry z rodzina.po tlumaczeniu i wbijaniu palantowi mlotkiem do glowy ze opony sa do niczego i zabije siebie i kogos odpar ze gowno wiem i ma takie doswiatczenie ze sobie poradzi ;)ludzie maja nasrane ;)

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Gdzie maja byc lepsze opony ....???
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Grudnia, 2007, 08:30:57 »
No na głupotę ludzką rady nie ma... Najpierw kupuje się merca E-kalse lub A6 najlepiej 3 letnie... a później jedzie się po uzywane opony - bo tańsze... Tylko później pojedzie taki palant w te Tatry czy gdziekolwiek indziej i przy pierwszym delikatnym wzniesieniu zakorkuje pół miasta bo nie podjedzie... a przy hamowaniu potłucze komuś auto i scharzani cały urlop...
Nie ma czegoś takiego jak lepsze czy gorsze opony - na obydwu osiach powinny być dobre (a dobra zimówka to taka która ma pow 5mm bierznika - może nie tyle dobra (bo dobra to nowa) i nie starsza jak 3 lata... Wszelkie odstępstwa od tej normy to już zwykła opona całosezonowa...

Odp: Gdzie maja byc lepsze opony ....???
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Grudnia, 2007, 08:50:34 »
chcialem cos napisac ale wszystko zostalo juz napisane ;D

Offline Moretti

  • ****
  • 390
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie maja byc lepsze opony ....???
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Grudnia, 2007, 10:35:50 »
...I ZYLI DLUGO I SZCZESLIWIE !!! ;D ;D ;D...... Nie ma tak ze codziennie mamy zalozone nowe opony. We wszystkich samochodach na przodzie i na tyle inaczej zuzywaja sie gumy ,wiec po pewnym czasie sa lepsze i gorsze nawet jesli sa  kupione w jednym czasie . Pytanie jest czy te mniej zjechane maja byc na przodzie czy na tyle i dlaczego ????

Odp: Gdzie maja byc lepsze opony ....???
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Grudnia, 2007, 10:39:59 »
mi sie wydaje ze na tylniej osi powinny byc lepsze opony poniewaz podczas brania zakretu auto nie wpada w poscig   .

Odp: Gdzie maja byc lepsze opony ....???
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Grudnia, 2007, 10:43:07 »
to moja zona pisala kamila

Odp: Gdzie maja byc lepsze opony ....???
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Grudnia, 2007, 13:43:13 »
nigdy nigdy pod zadnym pozorem nie kupujcie opon tak zwanych "nalewek".
fakt ze sa 100% lub wiecej tansze ale jesli cenicie swoje zycie i innych to tego gowna nie kupujcie
nawet jesli koles ktory sprzedaje takie cos wam wciska ze sa bezpieczne solidne i z fabryki z niemiec a tak naprawde to sie rozpadna wczesniej czy pozniej nadaja sie do taczki(nie obrazajac taczki ;D ).lepiej kupic uzywane sa 1000 razy bezpieczniejsze!!!

Offline mat11991

  • ****
  • 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Passat B6 - TDI 170 km BMR
Odp: Gdzie maja byc lepsze opony ....???
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Grudnia, 2007, 17:39:16 »
najlepiej to kupić nowe - i to porządnej firmy - wtedy są najbezpieczniejsze
Passat B6 - TDI 170 km BMR

http://change.menelgame.pl/change_please/9727482/

"Don't Worry, Don't Cry, Take Extasy And Fly..."

"Defqon Festival 2009"

Odp: Gdzie maja byc lepsze opony ....???
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Grudnia, 2007, 18:53:56 »
najlepiej to kupić nowe - i to porządnej firmy - wtedy są najbezpieczniejsze
wiesz tez twierdze ze co nowe to nowe poprostu nie ktorych moze nie stac wiesz jak jest w polsce i jedyny ratunek to uzywane a niektorzy kupuja "nalewki" co jest glupotą.

Offline mat11991

  • ****
  • 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Passat B6 - TDI 170 km BMR
Odp: Gdzie maja byc lepsze opony ....???
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Grudnia, 2007, 21:34:33 »
a jak by się tak zastanowić ??? :P - ciekawe czy jazda na oponach uniwersalnych jest bezpieczniejsza od jazdy na zimowych regenerowanych w zimie...
Passat B6 - TDI 170 km BMR

http://change.menelgame.pl/change_please/9727482/

"Don't Worry, Don't Cry, Take Extasy And Fly..."

"Defqon Festival 2009"