TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Wadliwa nowa przepływka(Pierburg)?

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wadliwa nowa przepływka(Pierburg)?
« dnia: 25 Lipca, 2008, 23:23:27 »
 Witam fachowców.Mój pasek(AFN) ostanio stracił sporo mocy.Po długich diagnozach padło na przepływomierz.
Podmiana na Boscha to potwierdziła.Kupiłem zaś Pierburga.I tu rozczarowanie.Przy niskich obrotach chwilowy brak mocy.Podobnie po każdej zmianie biegu:zamulenie,chwila zawahania.Następnie MOC powraca i idzie jak burza do następnej zmiany.Sprzedawca oczywiście twierdzi,że to nie przepływomierz,ale słabe doładowanie np.:zacinający się N75.Co Wy na to?



Offline promax

  • *****
  • 555
Odp: Wadliwa nowa przepływka(Pierburg)?
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Lipca, 2008, 19:57:55 »
Nie pozostaje Ci nic innego jak udowodnić sprzedawcy że tkwi w błędzie ,podjedz na jego przepływce ,podmień przy nim i pokaż jak idzie na Boschu ,jesteś konsumentem i masz swoje prawa,nie zapominaj o tym
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: Wadliwa nowa przepływka(Pierburg)?
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Lipca, 2008, 22:39:31 »
Do aut z przepływką Boscha pasują przepływki Boscha. Do aut z Pierburgiem (np. Merc 4.0 cdi) - Pierburgi. To chyba proste ?
To coś jakby zakręcić jedno koło mniejsze bo rozstaw śrub pasuje i dziwić się że auto ściąga ;)
Uważam że sprzedawca potraktował Cię nieuczciwie. Powinien powiedzieć Ci że kupujesz przedmiot który nie jest zamiennikiem zepsutego oryginału.
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Odp: Wadliwa nowa przepływka(Pierburg)?
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Lipca, 2008, 11:58:11 »
  Piro,czyli przepływka jest dobra,ale nie do mego wozu?Niby Pierburg:7.22684.08.0 ma zastosowanie w AFN-ach,ale widać w praktyce jest inaczej.Sprzedawca w rozmowie zaproponował odesłanie,ale przestrzegł,że po sprawdzeniu i stwierdzeniu,że jest dobra,doliczony zostanie koszt 25% ceny.Odpuściłem sobie dalsze kontakty z "SUPER SPRZEDAWCĄ".Wymieniłem się z zaprzyjaznionym mechanikiem(o dziwo on też twierdzi,że pierburg musi chodzić)na używanego(niestety)Boscha-prosto z jego Alhambry-.Nie wiem na jak długo,ale narazie odzyskałem radość z jazdy moim traktorkiem.Dzieki za sugestie.Pozdrawiam

Offline rob555

  • *****
  • 578
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.tune-up.pl
Odp: Wadliwa nowa przepływka(Pierburg)?
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Lipca, 2008, 14:02:21 »
  Piro,czyli przepływka jest dobra,ale nie do mego wozu?Niby Pierburg:7.22684.08.0 ma zastosowanie w AFN-ach,ale widać w praktyce jest inaczej.Sprzedawca w rozmowie zaproponował odesłanie,ale przestrzegł,że po sprawdzeniu i stwierdzeniu,że jest dobra,doliczony zostanie koszt 25% ceny.Odpuściłem sobie dalsze kontakty z "SUPER SPRZEDAWCĄ".Wymieniłem się z zaprzyjaznionym mechanikiem(o dziwo on też twierdzi,że pierburg musi chodzić)na używanego(niestety)Boscha-prosto z jego Alhambry-.Nie wiem na jak długo,ale narazie odzyskałem radość z jazdy moim traktorkiem.Dzieki za sugestie.Pozdrawiam

Nikt na odleglosc nie powie Ci co jest przyczyna....do tego potrzebna jest diagnoza i to raczej wnikliwa.
Pierburgi z moich doswiadczen sa wieczne (te stare) i zazwyczaj wystarczy tylko je przemyc. Objaw jaki opisujesz moze dawac przeplywka ktora tnie dawke przy mniejszym doladowaniu. Pytanie tylko czy to np brudna przeplywka jest winna. Bo moze byc tak ze Bosch oszukuje w druga strone (zawyza) i dlatego mimo drobnej niesprawnosci auto jezdzi normalnie. Zobacz czy przy przyspieszaniu z niskich obrotow nie masz flary dymnej za soba. Jak bedzie to moze sie okazac ze przeplywka pierburga sprawna byla....
hybrydowe turbiny, wtryski, chipy na ulice i do sportu
Hamownia podwoziowa inercyjna
Diagnostyka i serwis mechaniczny aut koncernu VAG
www.tune-up.pl - Tuning Gdansk

Odp: Wadliwa nowa przepływka(Pierburg)?
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Lipca, 2008, 19:17:15 »
Nikt na odleglosc nie powie Ci co jest przyczyna....do tego potrzebna jest diagnoza i to raczej wnikliwa.
Pierburgi z moich doswiadczen sa wieczne (te stare) i zazwyczaj wystarczy tylko je przemyc. Objaw jaki opisujesz moze dawac przeplywka ktora tnie dawke przy mniejszym doladowaniu. Pytanie tylko czy to np brudna przeplywka jest winna. Bo moze byc tak ze Bosch oszukuje w druga strone (zawyza) i dlatego mimo drobnej niesprawnosci auto jezdzi normalnie. Zobacz czy przy przyspieszaniu z niskich obrotow nie masz flary dymnej za soba. Jak bedzie to moze sie okazac ze przeplywka pierburga sprawna byla....
Słyszałem o trwałości Pierburga,dlatego go kupiłem.Co do wnikliwej diagnozy,to w moim regionie jest z tym problem.Nie spotkałem nikogo kto korzysta z logów VAG-a(chętnie bym poVAGował z kimś z forum).Zasłony dymnej w lusterku nie widać.Będę musiał przejechać się za moim pasiem.Twoja diagnoza wydaje sie być prawdopodobna,tym bardziej,że przy bosch-u też jest delikatne zawahanie poniżej 2000(rozkręcanie się),ale nie porównywalne z pierburgiem i chyba jest dopuszczalne.?